Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

X  Niedziela  Zwykła –  6. VI. 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

X niedziela zwykła, 6 czerwca 2021 r.

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii los Jezusa przypomina mi, że jeśli chcę żyć Jego Ewangelią i dzielić się nią z innymi, muszę zgodzić się na ryzyko niezrozumienia i pomówień. Także o mnie będą mówili: „odszedł od zmysłów”. Czego najbardziej obawiam się jako uczeń Jezusa? Jezus, widząc złość i zatwardziałość uczonych w Piśmie, przestrzega ich przed tragicznymi skutkami takiej postawy: zamykają sobie dostęp do łaski. Będę prosił usilnie Jezusa, aby uchronił mnie od potępienia wiecznego. Zawierzę Mu zwłaszcza ostatnie chwile mojego życia.
 2. Dzisiaj spotkanie KŻR po Eucharystii o godz. 9.30 i 12.30.
 3. We wtorek wspomnienie świętej Jadwigi Królowej.
 4. W niedzielę, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie w kościele Ojców Redemptorystów. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 17.00, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniami. Zapraszamy na duchowe spotkanie z Matką Bożą.
 5. W dniu 13 czerwca nie zapominamy, że jest to doroczne święto wielkiego czciciela Matki Bożej św. Antoniego z Padwy.
 6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie, oprócz sobót, o godz. 15.00.
 7. Zbliża się kolejna rocznica wizyty w naszym mieście św. Jana Pawła II. To wydarzenie szczególnie zostanie upamiętnione w dniach 11-12 czerwca w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Szczegółowy program na stronach internetowych parafii oraz na plakatach.
 8. Parafian i Sympatyków prosimy o przyjście i sprawdzenie godziny zamówionych Mszy św. u Franciszkanów. W tej sprawie także telefonicznie można uzyskać informacje. Upewnienie się o zamówionych Mszach świętych wynika z planowanego otwarcia kościoła franciszkanów w lipcu br. i zmian godzin celebracji Mszy św.
 9. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują strojenie organów organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU.
 10. Odbudowa kościoła. W minionym czasie z Bożą pomocą zakończyliśmy roboty przy stropie w kruchcie: został pomalowany i ułożono na nim kamienną posadzkę. Ostatnimi robotami w kruchcie będzie montaż żeliwnych podwójnych schodów z barierkami. W wigilię Uroczystości Bożego Ciała dowieziony został kamienny ołtarz do składania Ofiary Mszy św., ambona oraz kropielnice. Po niedzieli będzie ich montaż. W podziemiach kościoła ustawiono liczne gabloty, które będą służyć dla ekspozycji stałych i zmiennych wystaw. Prośby Boga, abyśmy szczęśliwie zakończyli ostatnie prace i mogli tam uroczyście powrócić z Najświętszym Sakramentem w lipcu br.
 11. Po technicznym odbiorze obiektu kościoła i otwarciu go dla kultu, pozostanie jeszcze wiele mniejszych prac i wydatków nie finansowanych z dotacji unijnej. Tymi inwestycjami tylko z ofiar wiernych są: kamienny ołtarz i ambona; zakup ozdobnej lampki wiecznej do tabernakulum; wykonanie dużych krucyfiksów z drewna do dwu zakrystii, kruchty i innych pomieszczeń; wykonanie mebli do dwu zakrystii. Wszystko dalej zawierzamy Bożej Opatrzności z Maryją, która do tej pory przez wielu Ofiarodawców umożliwiła dzieło odbudowy.
 12. Dziękujemy za składane ofiary. W minionym tygodniu dary serc przekazali m.in.: Elżbieta i Lucjan Dudek (ofiara na ołtarz), Zofia i Zenon Małeccy, Marta i Jan Siemaszko, Teresa Juszczak, Grażyna i Grzegorz Borkowscy, Marian Łygas, Aleksandra i Jan Ciurysek, Stefania Grądkowska, Leokadia Niedabylska, Teodozja Stankiewicz, Halina Lizut, Zofia Halczak z rodziną, Krystyna Kowalska, Halina Piskor, Paweł Kozak, Ewa Maria Zięba, Krzysztof Jędruszczak, Elżbieta Kwaśnicka, Mirosława Dziedzic, Cecylia Grzmitrzuk, Ewa Herbin, Halina Topornicka, Zofia Radlińska, Bogusław Mazik, Henryka Grela Tomaszewska, Leszek Kozłowski, Mariusz Reizer, Andrzej Młynarski. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Módlmy się za zmarłych. W minionym czasie z życiem ziemskim rozstał się śp. Ryszard Podpryga z ul. Pereca, lat 79. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.