Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XI Niedziela Zwykła – 13. VI. 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela, 13 czerwca 2021 r.

  1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zaprasza nas, abyśmy usiedli u stóp Jego, aby słuchać Jego przypowieści o królestwie Bożym. Jest to Zbawiciela ulubiony temat. Chętnie i często go porusza w Ewangelii. Dotyczy mojej wieczności. Królestwo Boże już tętni życiem. Jest jednak mało widoczne – jak nasienie w ziemi. Rozwija się ciche i pokorne. Jezus chce mi przypomnieć, że w świecie jest wiele dobra, które dojrzewa we dnie i w nocy.
  2. Dzisiaj Uroczystość świętego Antoniego z Padwy, franciszkanina, doktora Kościoła. Działał w latach trudnych dla Kościoła i tym bardziej głosił prawdę o Królestwie Bożym i wzywał spotkanych ludzi do nawrócenia, aby uniknęli wiecznego potępienia. Urodził się w Portugalii, Lizbonie w 1195 r., wymęczony pracą dla Królestwa Bożego, zmarł w piątek, 13 czerwca 1231 roku k. Padwy we Włoszech. Oddał Bogu ducha mając zaledwie 36 lat.
  3. Dzisiaj w kościele OO. Redemptorystów Msza św. dodatkowa o godz. 17.00. Po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na spotkanie duchowe z Matką Bożą. Przesłanie Maryi z Fatimy o potrzebie ofiarowania świętego życia Bogu będzie aktualne do końca czasów.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; we wtorek wsp. bł. Jolanty, zakonnicy; w czwartek wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego. W niedzielę następną Uroczystość odpustowa w Parafii św. Brata Alberta w Zamościu.
  5. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują strojenie organów organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU.
  6. Dziękujemy za składane ofiary na odbudowę kościoła. W minionym czasie złożyli je m.in.: Eugenia Sidor, Barbara i Marian Siemko, Piotr Miechowicz, Paweł Dyjak, Stanisława Kozłowska, Renata Ochniowska, Mieczysław Janda, Jacek Droździel, Agnieszka Herc, Józef Szczupak, Krystyna Legieć, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Jacek Herc, Bogusława i Jan Obszańscy, Anna Antoszczak, Andrzej Młynarski, Maria i Krzysztof Teterycz, Tadeusz Cięciera, Janina Jabłońska, Karol Sokołowski, Barbara i Stanisław Sahajko, KŻR nr 6 pw. św. Faustyny, Krystyna Pić, Zofia Zwolan, Sabina Czapka, Alicja i Daniel Stachurscy. Niech Bóg i Jego święci wynagrodzą dar serc ofiarowane franciszkańskiej świątyni.
  7. Z życiem ziemski pożegnali się śp. Alicja Bogumiła Basara z ul. Partyzantów, lat 90; śp. Barbara Drabik z ul. Radzieckiej, lat 83; śp. Józef Wołowik z ul. Peowiaków, lat 58; śp. Jadwiga Kęsik z ul. Grodzkiej, lat 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.