Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XI Niedziela Zwykła, 16 czerwca 2024 r.

  1. Dzisiaj w niedzielę w naszym kościele, godz. 15.30 koncert organowy w wykonaniu Pana prof. Romana Peruckiego z Gdańska. Jest to mistrz muzyki organowej o światowej sławie. Zapraszamy.
  2. Dzisiaj, 16 czerwca, na Osiedlu Zamczysko Msza św. przy krzyżu o godz. 15.00.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Piotr Radomski z parafii tutejszej i Karolina Szymańska z Olsztyna. Zapowiedź druga.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Brata Alberta; w piątek wsp. św. Alojzego Gonzagi; w poniedziałek, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. W piątek, 14 czerwca pierwszy proboszcz naszej parafii o. Eugeniusz Wiraszka obchodził w Niepokalanowie swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Dostojnego Jubilata w modlitwach polecajmy Panu Bogu i Matce Niepokalanej.
  6. Dobrodziejów kościoła odczytamy za tydzień.
  7. Organizatorzy Uroczystości 80. Rocznicy Bitwy Partyzanckiej pod Osuchami zapraszają w niedzielę, 23 czerwca, na Uroczystość religijno-patriotyczną do Osuch do Domu Pamięci. Rozpoczęcie Uroczystości o godz. 9.45.
  8. W dniu 19 czerwca, w kościele św. Katarzyny w Zamościu wykład mgr Magdaleny Majkowskiej o rodzinie, godz. 18.00.
  9. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo…
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W poniedziałek w naszym kościele o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Mariusza Olszewskiego, lat 55. Za życia fotografią dokumentował prace przy odbudowie naszego kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.