Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2024

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty modlitewnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 2. Jutro w poniedziałek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy. W naszych modlitwach pamiętajmy o czcigodnym solenizancie.
 3. W sobotę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą sprawowane wg dnia powszedniego. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Dnia 1 lipca, o godz. 6.00 rano, wyruszy z Zamościa piesza pielgrzymka do Krasnobrodu. Początek trasy przy kościele św. Brata Alberta. Zachęcamy członków wspólnot modlitewnych i wszystkich parafian do rodzinnego pielgrzymowania.
 5. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży, by dobrze wykorzystali ten czas.
 6. W dniu 3 lipca, przeżywać będziemy trzecią rocznicę otwarcia dla kultu naszego kościoła. Trzy lata temu, 3 lipca 2021 r. w sobotę, przenieśliśmy w procesji Najświętszy Sakrament z kościoła św. Mikołaja OO. Redemptorystów do odbudowanego kościoła Franciszkanów. Całkowite zamknięcie kościoła nastąpiło 5 listopada 2017 r. Dziękujemy Bogu, Matce Niepokalanej, Świętym; dziękujemy wielu Ludziom za wkład serca i umysłu; za wkład fizycznego, materialnego i duchowego wysiłku w wielki dar odbudowy.
 7. W dniu 3 lipca, mija także 30 rocznica funkcjonowania parafii pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie i duszpasterską opieką Ojców Franciszkanów (1994-2024). Wcześniej parafia była prowadzona przez Ojców Redemptorystów z kościołem parafialnym pw. św. Mikołaja.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Piotr Juszczak z parafii tutejszej i Klaudia Sałacińska z parafii św. Franciszka Wielogórz, archidiecezja lubelska.
 9. Dary serc na funkcjonowanie kościoła poza tacą złożyli m.in.: Bogusława i Jan Obszańscy, Barbara i Marian siemko, Alfreda Koczułap, Łukasz Sieczkowski, Teodozja Siemko, Janina Rudka, Teresa Dziuba, Janusz Malicki z rodziną, Katarzyna i Krzysztof Krajewscy. Bóg zapłać!
 10. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo…
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarła śp. Danuta Legeżyńska z ul. Peowiaków, lat 71. W Zakonie franciszkanów zmarł śp. o. Gianfranco Gardin, lat 80. Był m.in. generałem naszego Zakonu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.