Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XIII Niedziela Zwykła – 27. VI. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 czerwca 2021 r. Trzynasta Niedziela Zwykła

 

 1. Fragment Ewangelii z niedzieli według św. Marka opowiada o wskrzeszeniu dwunastoletniej córki Jaira, przełożonego jednej z galilejskich synagog. Zrozpaczony ojciec prosi o dar życia, ale dziewczynka skonała, zanim Jezus do niej przybył. Wydawało się, że wszystko stracone, co jest swoistym obrazem niezliczonych sytuacji, które wydają się bez wyjścia. Ale tam, gdzie człowiek nic nie może, Bóg bierze sprawy w swoje ręce.
 2. Odbudowę franciszkańskiej świątyni Bóg także wziął w swoje ręce. W sobotę, 3 lipca 2021 r. o godz. 18.00 w kościele Redemptorystów Mszy św. będzie przewodniczył J. E. Biskup Marian Rojek. Po Eucharystii Ks. Biskup w procesji przeniesie Najświętszy Sakrament do odbudowanego kościoła OO. Franciszkanów. Tym samym świątynia zostanie otwarta dla kultu Bożego.  Te Deum laudamus… Zapraszamy!
 3. Z pierwszą niedzielą miesiąca, 4 lipca 2021 r., Msze św. i nabożeństwa Franciszkanów i Redemptorystów będą sprawowane w kościele Franciszkanów. Kościół św. Mikołaja OO. Redemptorystów będzie zamknięty z racji jego rewitalizacji. Dziękujemy Ojcom Redemptorystom i Duszpasterzom z Parafii Katedralnej za możliwość celebracji Liturgii w ich świątyniach w czasie odbudowy. Boże błogosław Dobrodziejów!
 4. Uroczyste poświęcenie kościoła dokona się w Święto Stygmatów św. Franciszka, 17 września 2021 r. o godz.17.00.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; w sobotę, 3 lipca w dzień otwarcia kościoła Franciszkanów, święto św. Tomasza, Apostoła.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania; w pierwszy piątek wynagradzamy za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec Fatimski. Odmówimy go dwa razy: po Eucharystii o godz. 9.00 w kościele OO. Redemptorystów oraz pierwszy raz po odbudowie w kościele OO. Franciszkanów po procesyjnym wniesieniu Najświętszego Sakramentu ok. godz. 19.00.
 8. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują strojenie organów organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU.
 9. W minionym czasie ofiary na odbudowę kościoła złożyli m.in.: Bożena Czajkowska, KŻR pw. Św. Andrzeja Boboli, Maria Dyjak, Tadeusz Czajkowski, Ewa Grechuta, Elżbieta Anna Kurzępa, Mirosława Dziedzic, Danuta Dziura, Alfreda Koczułap, Mróz Monika, Teresa i Ryszard Mróz, Joanna Budzyńska, Jan Stańczak, Michał Słomian, Małgorzata Piścio, Andrzej Młynarski, Barbara Wójciuk, Bogdan Zieliński, KŻR nr 10, Anna Szewc, Irena Kiecana. Serdecznie dziękujemy za dary dla świątyni.
 10. Odbudowa kościoła: w minionym czasie wykonywane były prace przy konserwacji kamiennej posadzki. Do tej pracy zakupiliśmy odpowiedni sprzęt. Specjaliści wciąż dostrajają piszczałkowe organy. W czwartek gościliśmy profesora z tej dziedziny, aby ocenił postępy prac. Wystawił pozytywną ocenę. Wykonano ozdobne kute kraty na drzwi  prowadzące z kruchty do nawy głównej kościoła. Oczekujemy na przyjazd figury Matki Bożej Niepokalanej  z Wrocławia. Wykonana jest z piaskowca, jej wysokość wynosi ponad dwa metry. Wiele wysiłku włożono w sprawdzenie zabezpieczenia przeciwpożarowego. Budynek kościelny będzie pod stałym monitoringiem Straży Pożarnej w Zamościu. Franciszkanie i Redemptoryści zostali zapoznani z obsługą techniczną  tego specjalistycznego sprzętu. W podziemiach Artyści aranżują praktycznie wystawę poświęconą tradycjom pochówkowym z uwzględnieniem Baroku.
 11. W minionym czasie z życiem ziemskim pożegnała się śp. Karolina Obydź z ul. Jordana, lat 30. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.