Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XIII Niedziela Zwykła, 30.06.2024

 

  1. W dniu 3 lipca, trzecia rocznica otwarcia dla kultu Bożego naszego kościoła. Tego dnia w roku 2021 w sobotę, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Rojka i Ojca Prowincjała Grzegorza Bartosika z duchowieństwem i wiernymi przenieśliśmy w procesji Najświętszy Sakrament z kościoła św. Mikołaja OO. Redemptorystów do odbudowanego kościoła Franciszkanów. Wyrażamy wielką wdzięczność Panu Bogu i ludziom.
  2. Kalendarz liturgiczny: w nadchodzącym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca; w środę, 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła; w sobotę, 6 lipca, wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  3. W niedzielę, 7 lipca, spotkanie KŻR.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiarodawców odczytamy za tydzień.
  5. Módlmy się za dzieci, młodzież i rozpoczynających wakacje, aby trwali przy Bogu i sakramentach. Aniele Boży, stróżu mój…
  6. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarli: śp. Robert Król z ul. Grunwaldzkiej, lat 59; śp. Zdzisław Bosiak z ul. Peowiaków, lat 89. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.