Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XIV Niedziela Zwykła – 4. VII. 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela, 4 lipca 2021

Pierwsza niedziela w odbudowanym franciszkańskim kościele

 

  1. W dzisiejszej Ewangelii widzimy jak Jezus wchodzi do synagogi, aby nauczać, wyjaśniać Pisma. Wie, że Ojciec posyła Go także do „swoich”. Zobaczę siebie w mojej rodzinie, wspólnocie, w miejscu pracy i nauki. Czy potrafię świadczyć o wartościach, którymi żyję?
  2. Wczoraj, 3 lipca, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Rojka oraz prowincjała Grzegorza Bartosika z wiernymi otworzyliśmy ponownie kościół franciszkanów w Zamościu dla kultu religijnego. Z tą datą związana jest 27. rocznica pełnienia przez kościół Zwiastowania NMP funkcji kościoła parafialnego. Te Deum laudamus…
  3. Od pierwszej niedzieli miesiąca, 4 lipca 2021 r., Msze św. i nabożeństwa Franciszkanów i Redemptorystów będą sprawowane w kościele Franciszkanów. Kościół św. Mikołaja OO. Redemptorystów będzie zamknięty z racji jego rewitalizacji. Dziękujemy Ojcom Redemptorystom i Duszpasterzom z Parafii Katedralnej za możliwość celebracji Liturgii w ich świątyniach w czasie odbudowy.
  4. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj spotkania KŻR; w czwartek, wsp. św. Jana z Dukli; w piątek wsp. św. męczenników Mikołaja Picka, Wiliada i Towarzyszy; w sobotę wsp. św. Weroniki Giuliani.
  5. Franciszkanie serdecznie dziękują Fundacji PZU za partnerstwo w projekcie montaż i strojenie organów piszczałkowych.
  6. Ofiary na odbudowę kościoła w minionym czasie złożyli m.in.: Wiesława Madej, Andrzej Młynarski, Mieczysław Kowerski, Bożena Lenard, Jadwiga Kondras, Barbara Anna Fijołek, Józefa Cembrzyńska, Bogusław Mazik, Iwona Bełz, Krystyna Legieć, Halina Jadwiga, Jachtoma – Przerwińska, Zofia Radlińska, ks. Michał Maciołek, Karol Wojtyna, Marian Łygas, Ewa Chudoba, Rodzina Gontarzów, Julia Margot, Teodozja Siemko, Maciej Mirosław, Halina Krajewska, Marek Koziołek, Maria Nieścior. Dziękujemy za dary serc dla świątyni. Dziękujemy także bardzo serdecznie Parafianom i Sympatykom za prace porządkowe i techniczne przed otwarciem kościoła. Firmie Tadeusza Kolaja za zawieszenie krzyży i dużych obrazów. Dobroć ludzi czyni cuda!
  7. W poniedziałek na skwerze przez kościołem ustawimy kamienną figurę Matki Bożej Niepokalanej. W kruchcie kościoła będą montowane żeliwne okrągłe schody.
  8. Po zakończeniu odbudowy kościoła wg. projektu przez okres pięciu lat Parafia zobowiązała się do szerokiego działania kulturalno naukowego na odbudowanym obiekcie, ponosząc wszystkie wydatki z tym związane. Mimo trudnych czasów, będziemy się starali podołać zobowiązaniom zapisanym w umowach.  Bóg, Matka Boża i dobroć ludzi dopomogą.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Szpatuśko z parafii tutejszej z Eweliną Rozkres z parafii w Łabuniach; Przemysław Damian Kuzdra z parafii tutejszej z Anną Piekarską również z parafii tutejszej; Adam Pietryk z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kielcach z Magdaleną Malon z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  10. W minionym czasie z życiem ziemskim pożegnali się śp. Janina Malec z ul. Radzieckiej, lat 88; śp. Krystyna Janina Garczyńska z ul. Asnyka, lat 77. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.