Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XIX Niedziela Zwykła, 8 sierpnia 2021 r.

XIX Niedziela Zwykła, 8 sierpnia 2021 r.

 

  1. Rozważając dzisiejszą Ewangelii mogę sobie uświadomić, że Jezus wie o wszystkim, co dzieje się w moim sercu. Zna moją miłość i wiarę, ale zna także moje szemrania, wątpliwości i rutynę w przeżywaniu Eucharystii. Uświadamia mi, że każdego dnia mogę prosić Ojca, aby mnie przyciągał do Jezusa. Podczas każdej Mszy świętej mogę Boga Ojca prosić, aby rozmiłował mnie w Jezusie. (za: tyg. „Niedziela”).
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; 11 sierpnia w środę św. Klary założycielki Klarysek. Z racji tego święta Siostry Klaryski z Sitańca zapraszają Wiernych, Dobrodziejów i proszących o modlitwę na Eucharystię, 11 sierpnia, o godz. 7.00. Wszyscy mile są widziani codziennie w kaplicy Klarysek na Mszy św. o godz. 7.00; w sobotę, 14 sierpnia, wspominamy Świętego Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina i męczennika; założyciela Niepokalanowa i Rycerstwa Niepokalanej, misjonarza i wydawcy. Po Mszach Świętych błogosławieństwo relikwiami Świętego. W tym dniu modlimy się za wszystkich pomordowanych w obozach i więzieniach. Ojciec Maksymilian zginął w Oświęcimiu w bunkrze głodowym w dniu 14 sierpnia 1941 r.
  3. Nabożeństwo Fatimskie w piątek, 13 sierpnia, rozpoczniemy Eucharystią o godz. 17.00. Zapraszamy na spotkanie z Matką Bożą.
  4. W następną niedzielę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Eucharystii będziemy święcić zioła i kwiaty. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi za Cud nad Wisłą, w którym odradzająca się Armia Polska i Naród obronili niepodległość naszej Ojczyzny przed sowiecką niewolą.
  5. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Wiemy o szerokiej skali problemu alkoholowego w Polsce i potrzebie podejmowania dobrowolnej abstynencji. Forma pisemnej deklaracji podpisanej w kościele, jak i prywatne przyrzeczenia są miłe w oczach Boga.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Hanulak z parafii tutejszej z Wioletą Swoboda z Parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu; Kamil Surmacz z parafii tutejszej z Martą Dziędziurko z parafii św. Andrzeja Boboli z Kosobud; Łukasz Kalniuk z parafii św. Stanisława z Wielączy z Aleksandrą Zgnilec z parafii tutejszej; Piotr Teterycz z parafii Opatrzności Bożej w Bondyrzu z Dianą Herda z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  7. W dniach 17-19 sierpnia 2021 roku po raz jedenasty odbędzie się Exodus Młodych – Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży, w tym roku zapraszamy do  Górecka Kościelnego. Tematem spotkania będzie hasło: „Chodź i zobacz”.
  8. Dla Parafian, Dobrodziejów, Wykonawców i Sympatyków przygotowujemy rekolekcje przygotowujące do poświęcenia naszej franciszkańskiej świątyni. Rekolekcje odbędą się w dniach 5-12 września, natomiast konsekracja kościoła dokona się 17 września br. o godz. 17.00. W modlitwie prośmy Boga o dobre przeżycie tego czasu.
  9. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom franciszkańskiej świątyni. W ostatnim czasie dary serc złożyli m.in.: Małgorzata Czochra, Andrzej Młynarski, Tadeusz i Janina Wójcik, Jacek Herc, Krzysztof Andrzej Jędruszczak, Bogusław Mazik, Agnieszka Kozak, Zofia Radlińska, Joanna i Andrzej Gresztowie, Katarzyna Szcześniak, Bogusława i Jan Obszańscy, Grażyna Dusza, Henryka i Andrzej Szpatuśko, Romek Kozar, Maria i Zbigniew Ostrowscy, Teodozja Siemko, Anna Krasuska, Małgorzata Nurzyńska, Państwo Frykowscy, Sabina Bryk, Danuta i Adam Denkiewiczowie, Janina i Zbigniew Szewczykowie, Zofia, Bogdan i Danuta Stadnikowie.
  10. Z życiem ziemskim w ostatnim czasie pożegnał się: śp. Roman Szelezin z ul. Głowackiego, lat 80. Wieczny odpoczynek

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.