Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XVII Niedziela Zwykła – 25. VII. 2021 r.

Niedziela, 25 lipca 2021

 1. W dzisiejszej Ewangelii widzimy jak Jezus dostrzega schodzące się do Niego tłumy. Martwi się o chleb dla nich, zanim pomyśleli o tym inni. Przewiduje ludzką biedę. Wiedział, co miał im uczynić. Uświadomię sobie, że Jezus martwi się o każdy mój dzień. Czy wierzę w Jezusa zatroskanego o moją codzienność? (Za: tyg. Niedziela).
 1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP; w czwartek wsp. św. Marty; w sobotę wsp. św. Ignacego z Loyoli..
 2. W następną niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas naszych narodowych polskich świąt związanych z osobą Maryi. Sierpień to również czas modlitwy o trzeźwość narodu i podejmowania abstynencji. W pierwszą niedzielę miesiąca spotkania KŻR.
 3. W niedzielę, 1 sierpnia, 77. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pierwszy sierpnia jest świętem Ojców Redemptorystów – wspominamy ich założyciela św. Alfonsa Liguoriego.
 4. Planujemy koncert organowy na chwałę Bożą w kościele Franciszkanów. Zapraszamy na to muzyczne wydarzenie w sobotę, 31 lipca br., godz. 19.30. Wykonawcą będzie Pan Michał Greszta student Akademii Muzycznej w Krakowie. Dziękujemy Fundacji PZU za partnerstwo w montażu i strojeniu piszczałkowych organów w naszym franciszkańskim kościele.
 5. Dar serca dla świątyni wciąż udoskonalanej złożyli m.in.: Andrzej Młynarski, Jadwiga Michońska, Marzena i Michał Słomian, Jan Stańczak, Alfreda Koczułap, Tomasz Milcarz, Ryszard Herc, Teresa i Wacław Romanowscy, Barbara i Magda Jakóbczak, Zofia Twardziszewska, Bronisława Twardziszewska, Bogdan Zapart, Sława Górnik, Barbara Jurgielewicz, Anna i Donat Abbt, Marian Rawiak, Barbara Zygmunt. Bóg zapłać!
 6. Dalsze plany prac w kościele możliwe do prowadzenia tylko dzięki Dobrodziejom: w niedługim czasie na ścianach kościoła założymy stacje Drogi krzyżowej pochodzące z kościoła sprzed jego odbudowy. Krzyż znajdujący się obecnie w prezbiterium kościoła zostanie ubogacony wykonaną w drewnie rzeźbą Chrystusa Pana. Gdyby ktoś z wiernych chciał ofiarować dębowe drewno na meble do zakrystii kościoła, zapraszamy do współpracy. Przygotowujemy do drzwi wejściowych zakup specjalnych wycieraczek, które zabezpieczać będą w dużym stopniu kamienną posadzkę. Ponadto planujemy zakup drugiej maszyny czyszczącej oraz dodatkowych dużych odkurzaczy dla utrzymania czystości i odpowiedniej konserwacji posadzki w kościele i w rozległych dwupoziomowych kryptach kościoła.
 7. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu mają organy. Partnerem w realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU.
 8. Piękno architektoniczne naszego kościoła niech mobilizuje nas do tworzenia duchowego piękna w naszym życiu z pomocą Eucharystii, modlitwy i dobrych uczynków.
 9. Módlmy się za kierowców z racji Święta św. Krzysztofa. Zdrowaś Maryjo…
 10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian, Dobrodziejów, Sympatyków i Fundatorów kościoła. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.