Powrót do wszystkich Aktualności

XVIII Niedziela zwykła, 6 sierpnia 2023

  1. Dzisiaj w niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego. Jezus podchodzi i do każdego z nas, podobnie jak do uczniów na górze, i mówi mi: „Wstań, nie lękaj się”.
  2. W naszym regionie jest zwyczaj, że w dniu Przemienienia wierni przynoszą do poświęcenia ziele kopru. Ludzie są mocno przekonani, że poświęcone przez kapłana ziele jest dobrym i skutecznym lekarstwem w różnych dolegliwościach, chorobach ludzi i zwierząt domowych.
  3. Dzisiaj w niedzielę spotkania KŻR
  4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek święto św. Dominika; w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Sztein), patronki Europy. Była filozofem, nawróconą żydówką, karmelitanką, męczennicą z Auschwitz; w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek święto św. Klary, dziewicy założycielki Sióstr Klarysek. Msza św. odpustowa u Sióstr Klarysek w Sitańcu w piątek, godz. 7.00.
  5. W niedzielę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je Eucharystią o godz. 14.30, następnie modlitwa różańcowa. W tym dniu jest także wigilia męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  6. W niedzielę za tydzień, godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy z innymi instrumentami w wykonaniu naszego Pana organisty z kolegami i koleżankami muzykami.
  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Łukasz Szpatuśko z parafii tutejszej i Diana Dołomisiewicz z parafii św. Brata Alberta w Zamościu. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. W ostatnim czasie te ofiary złożyli m.in.: Stanisława Kozłowska, Krzysztof Andrzej Jędruszczak, Andrzej Młynarski, Leszek Kozłowski, Witold i Krystyna Zającowie, Sabina Grzewińska, Agnieszka Kozioł, Zofia Gontarz, Irena Piasecka, Zofia Bondyra. Bóg zapłać!
  9. Na wiosnę, w kwietniu 2024 r. planujemy autokarową ośmiodniową pielgrzymkę do Włoch: Padwy, Asyża, Rzymu, Monte Cassino i innych ciekawych miejsc. Chętnych prosimy o zgłoszenia do końca września 2023 r. Koszt tej pielgrzymki od osoby wyniesie prawdopodobnie ok. 4,5 tys. zł. Okolicznością tej pielgrzymki są Wielkie Jubileusze w Zakonie Franciszkanów, m.in. osiemset lat od zatwierdzenia pisemnego w Rzymie Reguły dla św. Franciszka w 1223 r.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłą śp. Zofię Twardziszewską z ul. Peowiaków, lat 81. Módlmy się za wszystkich, którzy ginęli i giną na wojnach, m.in. podczas Powstania Warszawskiego. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.