Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXI Niedziela zwykła, 21 sierpnia 2022

 

  1. W niedzielę podczas Eucharystii Liturgię ubogaci obecność Braci kleryków z naszego WSD OO. Franciszkanów z Łodzi-Łagiewnik.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w środę, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, apostoła; w czwartek, wsp. św. Ludwika, króla, patrona III Zakonu Franciszkańskiego; w piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. wg porządku dnia powszedniego; w sobotę, wsp. św. Moniki.
  3. Msza św. za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny będzie celebrowana na cmentarzu przy ul. Peowiaków w dniu 28 sierpnia br., godz. 16.00.
  4. W Niepokalanowie w dniach 25-29 sierpnia odbędzie się Max Festiwal czyli rekolekcyjne spotkanie dla młodych. Zapraszamy młodzież na to duchowe wydarzenie u Franciszkanów w Niepokalanowie. Więcej informacji na Maxfestiwal.pl
  5. Jest już możliwość zamawiania Mszy św. na nowy 2023 rok. Dar Eucharystii pozostawił nam Jezus Chrystus. Nie zabobony, horoskopy, amulety, ślepe siły przyrody, ale Msza św., jest dla człowieka błogosławieństwem w tworzeniu piękna i dobra oraz mocą w zmaganiu z ze złem. Okazjami do jej ofiarowania mogą być m.in.: urodziny, imieniny, rocznice i inne wydarzenia. Ofiarowana za zmarłych wyjednuje uwolnienie z mąk czyśćcowych. Ofiary składane przy okazji zamawiania Mszy św. są przeznaczane na potrzeby utrzymania kościoła.
  6. Ofiarodawców kościoła odczytamy w następną niedzielę.
  7. W minionym czasie odeszli do Pana: śp. Genowefa Elżbieta Soboń z ul. Grodzkiej, lat 64; śp. Maria Wojnowska z ul. Peowiaków, lat 84; śp. Jadwiga Król z ul. Peowiaków, lat 79. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.