Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXII Niedziela zwykła, 28 sierpnia 2022 r.

 

  1. Msza św. za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny będzie celebrowana na cmentarzu przy ul. Peowiaków w niedzielę, 28 sierpnia br., godz. 16.00.
  2. W poniedziałek, 29 sierpnia, wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  3. W czwartek, 1 września, 83. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuch II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wolności naszej Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W pierwszy czwartek szczególnie modlimy się o nowe powołania. W pierwszy piątek miesiąca kapłani udadzą się do tych chorych, którzy osobiście czy przez rodzinę potwierdzili wolę spotkania się z kapłanem i sakramentami. W pierwszą sobotę różaniec fatimski po Eucharystii o godz. 9.00.
  5. W sobotę, św. Grzegorza, papieża. To dzień imienin Ojca Grzegorza Wiejaka. Msza św. w intencji O. Grzegorza Solenizanta będzie sprawowana w sobotę o godz. 18.00.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – spotkania KŻR.
  7. Również za tydzień w niedzielę, 4 września, słowo Boże będzie głosił w naszym kościele o. dr Cyprian Moryc, który jest autorem scenariusza muzeum w naszym kościele oraz kierownikiem szkoły pisania ikon, które prezentujemy w naszym kościele. Po Mszach do puszek O. Cyprian będzie zbierał ofiary na rzecz rozwoju tej szkoły.
  8. Jest już możliwość zamawiania Mszy św. na nowy 2023 rok. Dar Eucharystii pozostawił nam Jezus Chrystus. Nie zabobony, horoskopy, amulety, ślepe siły przyrody, ale Msza św., jest dla człowieka błogosławieństwem w tworzeniu piękna i dobra oraz mocą w zmaganiu z ze złem. Okazjami do jej ofiarowania mogą być m.in.: urodziny, imieniny, rocznice i inne wydarzenia. Ofiarowana za zmarłych wyjednuje uwolnienie z mąk czyśćcowych. Ofiary składane przy okazji zamawiania Mszy św. są przeznaczane na potrzeby utrzymania kościoła.
  9. Ofiary na funkcjonowanie kościoła złożyli m.in.: Alicja i Andrzej Olborscy, Danuta i Bogdan Stadnikowie, Jerzy Mazurek. Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Marzena i Michał Słomianowie, Alfreda Koczułap, Jerzy Ciesielski, Andrzej Młynarski, Marianna i Józef Wojtasiowie, Skwarek Teresa, Renata Komisarczuk. Bóg zapłać!
  10. W minionym czasie odszedł do Pana śp. Gustaw Oberda z ul. Jordana, lat 66. Wieczny odpoczynek…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.