Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXII Niedziela Zwykła, 3 września 2023 r.

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca spotkania KŻR.
 2. Miesięczną posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął o. dk Grzegorz Kmiecić z naszego WSD Łódź – Łagiewniki.
 3. Kalendarz liturgiczny: w piątek, 8 września, Święto Narodzenia NMP. Pobłogosławimy ziarno do zasiewu. W parafii katedralnej doroczny odpust; w sobotę wsp. bł. Anieli Salawy, klaryski i patronki FZŚ.
 4. Sześć lat temu w Święto Narodzenia NMP w 2017 roku ks. bp Marian Rojek celebrował Eucharystię i pobłogosławił rozpoczęte dzieło rewitalizacji naszej świątyni.
 5. Za tydzień w niedzielę doroczna Uroczystość Odpustowa w parafii Św. Krzyża w Zamościu. Ks. Proboszcz zaprasza.
 6. Za tydzień pobłogosławimy uczniów z tornistrami z klas pierwszych Szkoły Podstawowej o godz. 10.30. Niech z Bożą łaską i mądrością wzrastają w poznawaniu Boga i stworzonego świata.
 7. W dniu 17 września, w niedzielę, obchodzić będziemy drugą rocznicę poświęcenia naszej świątyni po jej odbudowie. Dziękujemy Bogu, Dobrodziejom i Budowniczym i wszystkim, którzy przez swoje dary serc dalej o piękno kościoła się troszczą.
 8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Michał Szczepan Szwacz z parafii Wólka Pełkińska i Klaudia Patrycja Dziaduszek z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 9. Organizowany jest wyjazd na beatyfikację Rodziny Ulmów w dniu 10 września. Informacje szczegółowe w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.
 10. Na wiosnę, w kwietniu 2024 r. planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch: Padwy, Asyżu, Rzymu, Monte Cassino i innych miejsc. Chętnych prosimy o zgłoszenia do końca września 2023 r. Koszt pielgrzymki od osoby wyniesie prawdopodobnie ok. 4,5 tys. zł. Okolicznością tej pielgrzymki są Wielkie Jubileusze w Zakonie Franciszkanów, m.in. osiemset lat od zatwierdzenia pisemnego w Rzymie Reguły dla św. Franciszka z Asyżu w 1223 r.
 11. Za wszystkich solenizantów i jubilatów tego czasu się módlmy, m.in. za ojca Grzegorza Wiejaka, który obchodzi swoje imieniny. Zdrowaś Maryjo…
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian, Dobrodziejów, Sympatyków, Fundatorów kościoła. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.