Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXIII Niedziela zwykła, 10 września 2023

  1. W niedzielę wyjątkowa uroczystość: beatyfikacja Rodziny Ulmów.
  2. Dzisiaj doroczny Odpust w parafii Św. Krzyża w Zamościu.
  3. Dzisiaj pobłogosławimy uczniów z tornistrami z klas pierwszych Szkoły Podstawowej o godz. 10.30.
  4. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby WSD naszej diecezji.
  5. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. Najświętszego Imienia Maryi. Po zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, 12 września 1683 roku, papież Innocenty XI ustanowił ten dzień świętem Najświętszego Imienia Maryi. W Rzymie jest także kościół pod tym wezwaniem ufundowany jako dziękczynienie za to ważnie zwycięstwo dla chrześcijańskiej Europy; w czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek, wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w sobotę wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa (III w.)
  6. Nabożeństwo Fatimskie w środę, 13 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  7. W święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w niedzielę, 17 września, minie druga rocznica konsekracji naszego kościoła. W parafii Uroczystość.
  8. W niedzielę, 17 września, w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z rodzicami przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Najpierw Msza św. o godz. 10.30 a następnie spotkania. Kandydaci do bierzmowania oraz dzieci do Pierwszej Komunii Świętej wybierając dobrowolnie przyjęcie tych sakramentów w naszym kościele, w każdą niedzielę w naszym kościele uczestniczą w Eucharystii o godz. 10.30.
  9. Wydarzenia kulturalne w kościele franciszkanów: 16 września (sobota), godz. 19.00 koncert organowy w wykonaniu Pana Michała Greszty. W dniu 17 września (niedziela), godz. 19.00 Muzyka barokowa w wykonaniu Artystów z Zamościa i innych regionów Polski. Koncert muzyki barokowej odbędzie się także w niedzielę, 24 września, w naszym kościele, godz. 19.00. Zapraszamy.
  10. Niech Pan przyjmie do swojej chwały wszystkich zmarłych Parafian, Sympatyków, Fundatorów, Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.