Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXIV Niedziela Zwykła, 12.09.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła, 12.09.2021 r.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę kończymy ośmiodniowe Misje święte prowadzone przez Ojców Redemptorystów. Ojcom Dziękujemy za trud ich prowadzenia.
 2. Dzisiaj w niedzielę w Warszawie do chwały ołtarzy zostaną wyniesieni kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski w latach 1948 – 1981, pasterz, który ocalił i rozwinął wiarę Polaków w trudnych czasach komunizmu oraz Matka Elżbieta Róża Czacka, niewidoma siostra zakonna, założycielka zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, twórczyni Dzieła Lasek, ośrodka edukacji niewidomych dzieci. Dziękujmy Bogu za nowych polskich świętych.
 3. Jutro w poniedziałek Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je Eucharystią o godz. 17.00. Zapraszamy.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła; we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętęgo; w środę wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w czwartek wsp. świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w piątek Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu; w sobotę Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
 5. W piątek, 17 września, o godz. 17.00 dokonamy historycznego poświęcenia naszego odbudowanego kościoła. Liturgii wraz z biskupami, kapłanami, osobami konsekrowanymi i wiernymi będzie przewodniczył J. E. Bp Marian Rojek. Parafian i Sympatyków zapraszamy na to wielkie z Bożej łaski wydarzenie.
 6. Można zamawiać Msze św. na nowy 2022 rok.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Rafał Piotr Tchórz i Magda Jaworska z parafii tutejszej. O przeszkodach mogących zachodzić między narzeczonymi należy poinformować proboszcza.
 8. W następną niedzielę, 19 września, po Eucharystii o godz. 14.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się w naszej parafii po przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w 2022 r.
 9. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia odbudowy kościoła. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Krystyna Legieć, Stanisława Kozłowska, Andrzej Młynarski, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy. Bogusława i Jan Obszańscy, Monika i Ryszard Mróz, Przemysław Mairer, Jan Mendrysza, Jerzy Ciesielski, Eugenia Sidor, Józefa Cembrzyńska, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Artur Lipiński, Zofia Zwolan, Józef Gajewski, Elżbieta Winiarska, Państwo Mazurkowie, Maria Zgnilec, Elżbieta i Roman Szyport, Marianna Dłuś, Danuta i Jarosław Zalewscy, Janusz Bryk. Bóg zapłać!
 10. Ogromny wysiłek włożony w odbudowę kościoła, to nasza wiara, że to było godne i sprawiedliwie przywrócić szacunek domowi Bożemu, który niszczyli zaborcy Polski. Podnosząc z upadku tę świątynię, chcemy powiedzieć następnym pokoleniom Polaków, że kochaliśmy Polskę z kościołami, w których wiarę otrzymaliśmy i ją umacnialiśmy.
 11. Módlmy się za zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.