Powrót do wszystkich Aktualności

XXIV Niedziela zwykła, 17 września 2023

  1. W święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, dzisiaj w niedzielę, 17 września, mija druga rocznica konsekracji naszego kościoła. W parafii Uroczystość. Wyrażamy wdzięczność Bogu i ludziom za rewitalizację naszej świątyni.
  2. Dzisiaj w niedzielę w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z rodzicami przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Najpierw Msza św. o godz. 10.30 a następnie spotkania. Kandydaci do bierzmowania oraz dzieci do Pierwszej Komunii Świętej wybierając dobrowolnie przyjęcie tych sakramentów w naszym kościele, w każdą niedzielę w naszym kościele uczestniczą w Eucharystii o godz. 10.30.
  3. Wydarzenia kulturalne w kościele franciszkanów: 17 września (niedziela), godz. 19.00 Muzyka barokowa w wykonaniu Artystów z Zamościa i innych regionów Polski. Koncert muzyki barokowej odbędzie się także w niedzielę, 24 września, w naszym kościele, godz. 19.00. Zapraszamy.
  4. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają swymi ofiarami utrzymanie franciszkańskiego kościoła składamy serdeczne podziękowania z modlitwą. W ostatnim czasie ofiary złożyli m.in.: KŻR pw. św. Andrzeja Boboli, Eugenia Sidor, Maria Król, Lucyna Marszalec, Helena Ryściuk, Halina Siudak, Danuta Dziędziurko, Danuta Szweda, Anna Prystupa, Danuta Dziura, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Alfreda Koczułap. Bóg zapłać!
  5. Za tydzień, 24 września, kazania misyjne będzie głosił O. Bogusław Dąbrowski, franciszkanin, który jest założycielem franciszkańskiej misji w Ugandzie, gdzie pracował ponad 19 lat. Misjonarz jest autorem dwóch książek o tematyce misyjnej, pt.  „Spalić paszport” i „Oddech Słońca”. Te książki będzie można będzie zakupić w cenie 40 złotych za egzemplarz. Dochód ze sprzedaży książek jak również ewentualne ofiary będą przeznaczone na misje w Ugandzie.
  6. W kościele św. Brata Alberta w Zamościu odbywają się spotkania formacyjne dla kobiet. Więcej informacji jest na stronach internetowych duszpasterstwo kobiet diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
  7. Niech Pan przyjmie do swojej chwały wszystkich zmarłych Parafian, Sympatyków, Fundatorów, Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.