Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXIX Niedziela Zwykła, 16 października 2022 r.

 

 1. Dzisiaj XXII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Z tej racji jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla uczącej się młodzieży.
 2. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek, 18 października obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty, będącego z zawodu lekarzem. Jest patronem Służby Zdrowia – wszystkich osób pracujących w ochronie medycznej; w czwartek wsp. św. Jana Kantego; w sobotę wsp. św. Jana Pawła II, naszego papieża, polaka.
 4. We wtorek swoje imieniny obchodzi o. Łukasz Rombel. Msza św. za Solenizanta we wtorek o godz. 15.30.
 5. Nabożeństwa różańcowe: 17.30, dla dzieci w poniedziałki i czwartki, godz. 16.15.
 6. Przygotowanie dla dzieci i rodziców do Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w każdą niedzielę przez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej o godz. 10.30.
 7. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła złożyli m.in.: Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Jan Obszański, Halina Bosiak, Piotr Miechowicz, Maria Karchut, KŻR nr 2 pw. św. Klary, Maria Nazarowicz, Bóg zapłać!
 8. Akademia Zamojska i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej zapraszają na inauguracyjny wykład „Rodzina a ideologia zrównoważonego rozwoju”, 19.10.2022, godz. 19.00 w kościele św. Katarzyny w Zamościu.
 9. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można pobrać kartki wypominkowe. W dni powszednie listopada Msza św. za poleconych w wypominkach będzie sprawowana o godz. 9.00.
 10. Można nabyć kalendarz na nowy 2023 r. z bogatą ilustracją z odbudowy naszego kościoła.
 11. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza. Rodziców prosimy o zachęcanie synów do służby ministranckiej.
 12. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.