Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXV Niedziela zwykła, 18 września 2022

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy renowację misji, które przeszło rok temu zostały przeprowadzone przez Ojców Redemptorystów. Od niedzieli do środy włącznie poprowadzi je o. Ireneusz Homoncik. Program renowacji misji wg istniejącego w naszym kościele planu dnia niedzielnego i powszedniego. Zapraszamy.
  2. W sobotę, w Święto Stygmatów św. Franciszka, dziękowaliśmy Bogu za dar poświęcenia naszego kościoła. Uroczystość ta miała miejsce i czas, 17 września 2021 r. Przypominajmy sobie także, że każdy z nas stał się świątynią Boga Jemu poświęconą w chwili chrztu świętego.
  3. Dzisiaj w niedzielę, w kościele odbędą się dwa spotkania: dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00 oraz dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, godz. 15.30.
  4. Dzisiaj w niedzielę w naszym kościele Muzyka barokowa w wykonaniu zespołu Alba del Mondo – Artyści z Zamościa i Łodzi. Zapraszamy.
  5. Zapraszamy do nabycia wyjątkowego franciszkańskiego kalendarza na nowy 2023 rok. Jest on bogato ilustrowany zdjęciami z czasu odbudowy naszego kościoła. Poza dwunastoma miesiącami roku, kalendarz zawiera także album zdjęciowy z czasu rewitalizacji naszej świątyni. Parafianie i Sympatycy ten kalendarz powinni mieć w domu i zachować go jako cenną pamiątkę. Kalendarz można nabyć także jako pamiątkę czy prezent dla innych.
  6. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają swymi ofiarami utrzymanie tutejszego franciszkańskiego kościoła składamy serdeczne podziękowania z modlitwą. W następną niedzielę odczytamy innych Ofiarodawców.
  7. W ostatnim tygodniu ze swoich Rodzin i Parafii odeszli do wieczności śp. Janina Trych z ul. Lipskiej, lat 90; śp. Jolanta Grzyb z ul. Źródlanej, lat 64. Niech Pan przyjmie do swojej chwały zmarłych fundatorów, dobrodziejów i budowniczych kościoła. Niech okaże miłosierdzie ginącym w wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.