Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXVI Niedziela Zwykła, 25.09.2022

 

  1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w środę wsp. św. Wacława, męczennika; w czwartek wsp. świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wsp. św. Hieronima.
  2. W sobotę, pierwszego października rozpoczynamy nabożeństwa październikowe, które będą sprawowanego w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30. Tego dnia różaniec fatimski po Eucharystii o godz. 9.00. W tym dniu wspominamy także św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
  3. Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Odbędą się spotkania KŻR.
  4. Dzisiaj w niedzielę zbieramy ofiary na tacę na potrzeby WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
  5. Zapraszamy do nabycia wyjątkowego franciszkańskiego kalendarza na nowy 2023 rok. Jest on bogato ilustrowany zdjęciami z czasu odbudowy naszego kościoła. Poza dwunastoma miesiącami roku, kalendarz zawiera także album zdjęciowy z czasu rewitalizacji naszej świątyni. Parafianie i Sympatycy ten kalendarz powinni mieć w domu i zachować go jako cenną pamiątkę. Kalendarz można nabyć także jako pamiątkę czy prezent dla innych.
  6. Ofiary w minionym czasie złożyli m.in.: Marek Zwierz, Piotr Miechowicz, Bożena i Józef Chmielowie, Bogusława i Jan Obszańscy, Barbara i Marian Siemko, Alfreda Koczułap, Andrzej Młynarski, Marzena i Michał Słomianowie, Alicja Kaniowska, Eugenia, Marek, Anna Maciejewscy, Dobrodzieje z Grodziska Mazowieckiego, Zofia Olszańska, Stefania Grądkowska, Marta Nowak, Eugenia Sidor, Ewa i Marian Wasil, Alina Kaniowska. Bóg zapłać!
  7. W minionym czasie zakupiliśmy trzy duże pochłaniacze wilgoci dla podziemi kościoła, gdzie funkcjonuje muzeum. Poza tym zostały wykonane z drewna dębowego duże regały w pomieszczeniu nad zakrystią.
  8. W tygodniu z życiem ziemskim pożegnali się: śp. Leokadia Limanowska, lat 90; śp. Witold Mazurek z ul. Obrońców Pokoju, lat 68. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.