Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXVII Niedziela Zwykła, 2.10.2022

 

  1. Pierwsza Niedziela Miesiąca: spotkania KŻR po Eucharystii o godz. 9.00 i 12.00.
  2. Dzisiaj w niedzielę w kościele, godz. 14.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
  3. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30; dla dzieci w poniedziałki i czwartki, godz. 16.00.
  4. W poniedziałek, 3 października, zapraszamy na nabożeństwo celebrowane jedynie raz w roku Transitus – duchowe przeżycie śmierci św. Franciszka z Asyżu i jego przejście do Nieba. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Przychodzimy ze świecami.
  5. We wtorek, 4 października, Uroczystość Odpustowa św. Franciszka z Asyżu, Założyciela Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00; 15.30 i 18.00.
  6. W środę wsp. św. Siostry Faustyny; w czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu oraz o uświęcenie rodzin.
  7. W Pierwszy Piątek miesiąca nabożeństwa wynagradzające za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu wspominamy także Matkę Bożą Różańcową. Starszych prosimy o przypomnienie dzieciom i dorastającej młodzieży o spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej. Nie zamykajmy naszej wiary tylko do niedzieli. W piątek kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych.
  8. Zapraszamy do nabycia wyjątkowego franciszkańskiego kalendarza na nowy 2023 rok. Jest on bogato ilustrowany zdjęciami z czasu odbudowy naszego kościoła. Poza dwunastoma miesiącami roku, kalendarz zawiera także album zdjęciowy z czasu rewitalizacji naszej świątyni. Kalendarz można nabyć także jako pamiątkę czy prezent dla innych.
  9. Ofiary w minionym czasie na utrzymanie kościoła złożyli m.in.: nowożeńcy Joanna i Piotr Mazur; Barbara Anna Fijołek, Anna Antoszczak, Elżbieta i Roman Szyport, Ryszard Herc, Szczepan Semczuk – kancelaria adwokacka, Bożena Lenard, Aleksander Wojtyga, Andrzej Młynarski, Joanna i Jacek Droździelowie, Rodzina Harko, Teresa i Wacław Romanowscy. Bóg zapłać!
  10. W tygodniu z życiem ziemskim rozstali się: śp. Franciszek Sagan z ul. Bazyliańskiej, lat 89; śp. Jolanta Barbara Teterycz z ul. Lipskiej, lat 73; Alicja Maria Jur z ul Greckiej, lat 86; Helena Bielecka z ul. Peowiaków, lat 89. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.