Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXVIII Niedziela Zwykła, 10.10.2021 r.

 

 1. Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do spojrzenia na młodego człowieka, który biegnie do Jezusa i upada przed Nim na kolana. Zwrócę uwagę na przejęcie, z jakim pyta Jezusa. Chce się dowiedzieć, jak osiągnąć życie wieczne. Zapytam siebie o moje najgłębsze pragnienia. Co w nich dominuje?
 2. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Z tej racji jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla uczącej się młodzieży.
 3. Msza św. w tą niedzielę z godz. 9.30 zostaje przesunięta na godz. 10.00 z racji transmisji tej Mszy św. przez TVP Lublin.
 4. Kalendarz liturgiczny: w środę wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna; w piątek wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła; w sobotę wsp. św. Jadwigi Śląskiej.
 5. W miesiącu październikowym modlimy się szczególnie na różańcu: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30; dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.00; w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.
 6. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w środę, 13 października, które rozpoczniemy modlitwa różańcową o godz. 16.30. Zapraszamy na wspólne spotkanie z Matką Bożą.
 7. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza. Przez wszystkie wieki istnienia Kościoła lud wierny był zatroskany o asystę ministrancką przy kapłanie celebrującym Mszę św. Szczególnie rodziców prosimy o zachęcanie synów do służby ministranckiej. Nie pozwólmy na odstraszenie dzieci i młodzieży od kościoła Chrystusowego. Gdy odrzucą katechezę, Eucharystię, modlitwę, gdzie i do kogo pójdą?
 8. Dziękujemy za ofiary składane na wyposażanie kościoła, energię i ogrzewanie już włączone. W minionym czasie zakupiliśmy m.in. dwie maszyny do utrzymania w czystości podziemiach kościoła. Ich koszt wyniósł blisko 10. tys. zł. Powierzchnia podziemi wynosi ok. 700 m kwadratowych. Ofiary w minionym czasie złożyli m.in.: Andrzej Młynarski, Nina Skóra, Maria Wolińska, Bożena Lenard, Barbara Anna Fijołek, Maria Besztak, Renata Maria Lach, Patryk Krukowski, Bogusław Mazik, Marek Stefan Jawor, Krzysztof Andrzej Jędruszczak, Jacek Herc, Zofia Radlińska, Agnieszka Kozak, Elżbieta i Robert Radzimirscy, Teresa Pysiewicz, Iwona Dziedzic, Marek Gwarecki, Ks. Miłosław Żur, Zbigniew Bochen, Zofia Drączka, Danuta i Jan Gresztowie, Marian Łygas, Leokadia Niedabylska, Krystyna Stojko, Teresa Kudełka, Ks. Waldemar Szyrwiński, Koło Przewodników z Zamościa, Halina Piskor, Wiesława Gąska, Maria Łysiak, Marek Maciejewski, Alicja Kowalewska, Adam Kowalczyk, Danuta Zumska, Rodzina Olszewskich, Helena Ryściuk, Wanda i Mieczysław Maciejewscy. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony.
 9. Dziękujemy Paniom i Panom trudzącym się przy utrzymaniu czystości w kościele oraz za różnorakie prace wykonywanie w klasztorze i kościele.
 10. Pomódlmy się za chorych: Zdrowaś Maryjo…
 11. Módlmy się za zmarłych. W minionym czasie zmarła śp. Zofia Karchut z ul. Grunwaldzkiej, lat 84.

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.