Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXIX Niedziela Zwykła, 17.10.2021 r.

 

  1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus pokazuje mi ewangeliczną drogę do nieba. Jest to droga służby, wolna od niezdrowej rywalizacji i wywyższania się (ww. 41-45). Przestrzega mnie, abym nie ulegał modzie tego świata, który manifestuje swoją władzę nad innymi i siłę.
  2. Wczoraj przeżywaliśmy historyczną 43. rocznicę wyboru Polaka Kard. Karola Wojtyłę na Stolicę Apostolską. Bóg daje nam świętych. Bądźmy wdzięczni za nich Bogu i ich naśladujmy. Diabeł często próbuje podważać wielką rolę świętych.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty; w środę wsp. św. Jana Kantego; w piątek wsp. św. Jana Pawła II.
  4. W miesiącu październiku modlimy się szczególnie na różańcu: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30; dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.00; w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.
  5. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można już pobrać kartki wypominkowe. W powszednie dni listopada ofiarujemy za nich Mszę św. o godz. 9.00. Nabożeństwa wypominkowe w dni powszednie przed godz. 9.00 i o godz. 15.00.
  6. Kontynuujemy spowiedź i adorację Najświętszego Sakramentu poniedziałek – piątek, godz.: 10.00-12.00; oraz 15.00-16.00.
  7. W następną niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16.00 w salce klasztornej, a następnie Eucharystia.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i poza nią na doposażenie kościoła. Planujemy wykonać meble do drugiej zakrystii i zrobić projekt ołtarza. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Maria Stefanek Serafin, Krzysztof Gałązka, Andrzej Młynarski, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Jan Maria Obszański, Jacek Werengowski, Piotr Miechowicz, Teresa Zalewska, Kacper Wanielista, Andrzej Kiciński, Teresa Błazik, Stefania Grądkowska. Bóg, niech wynagradza Ofiarodawców w wiadomy sobie sposób.
  9. Zapraszamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela” i innych czasopism religijnych.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Stanisława Karkuszewskiego z ul Bazyliańskiej, lat 70; śp. Marka Sobczyka, lat 44.  O łaskę zbawienia prosimy dla zmarłych Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.