Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXVIII Niedziela Zwykła, 9 października 2022 r.

 

 1. Dzisiaj czytany jest List Pasterski zapowiadający XXII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Z tej racji w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla uczącej się młodzieży.
 2. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wsp. o. Honorata Koźmińskiego, kapucyna; w sobotę wsp. św. Teresy od Jezusa; w piątek wsp św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego.
 3. Za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
 4. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w czwartek, 13 października, które rozpoczniemy modlitwa różańcową o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólne i duchowe wspólne spotkanie z Matką Bożą.
 5. Nabożeństwa różańcowe: 17.30, dla dzieci w poniedziałki i czwartki, godz. 16.15.
 6. Przygotowanie dla dzieci i rodziców do Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w każdą niedzielę przez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej o godz. 10.30.
 7. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła złożyli m.in.: Wiesława i Grzegorz Załoga, Beata Dołomisiewicz, Jadwiga i Jerzy Kondras, Krystyna Pić, Jan Stańczak, Państwo Sachajkowie, KŻR nr 10, Leokadia Niedabylska. Bóg zapłać!
 8. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w trosce o przyszłość narodu polskiego zachęca do wzięcia udziału w comiesięcznej Mszy świętej za Ojczyznę i Różańcowym Marszu Pokutnym ulicami Zamościa. Msze święte i pokutne marsze organizowane są w każdą trzecią niedzielę miesiąca w kościele św. Katarzyny. Najbliższy marsz odbędzie się 16 października. Msza święta rozpoczyna się o godzinie 17:00, wcześniej o godzinie 15:30 wyrusza marsz różańcowy.
 9. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można pobrać kartki wypominkowe. W dni powszednie listopada Msza św. za poleconych w wypominkach będzie sprawowana o godz. 9.00.
 10. Można nabyć Rycerza Niepokalanej oraz kalendarz na nowy 2023 r. z bogatą ilustracją z odbudowy naszego kościoła.
 11. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza. Rodziców prosimy o zachęcanie synów do służby ministranckiej.
 12. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.