Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXX Niedziela Zwykła, 24.10.2021 r.

 

  1. Jezus w Ewangelii mówi: „Twoja wiara cię uzdrowiła” Zbawca uświadamia mi, jak wielka moc tkwi w mojej wierze. On sam jest zdolny uzdrowić nawet ślepego. Nie ma takich schorzeń, którym nie potrafiłby zaradzić. Pyta jednak o moją wiarę. Od niej uzależnia działanie swojej mocy.
  2. Jednym ze skutków laicyzacji – niewiary – jest epidemia zniewoleń i opętań diabelskich. Zakorzenienie w wierze, systematyczne praktyki religijne, a w tym: spowiedź i niedzielna Eucharystia chronią przed agresją demonów.
  3. Dzisiaj w niedzielę w salce klasztornej o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. W czwartek Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  5. W następną niedzielę w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Pana prof. Andrzeja Białko. W bogatej twórczości muzyki organowej w roku 2020 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Pana Andrzeja Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zapraszamy więc wysłuchanie muzyki organowej: niedziela, 31 października, godz. 19.00.
  6. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Dzisiaj można nabyć kartki „wypominkowe” i z wpisaną listą zmarłych odnieść je do kościoła. Za poleconych w wypominkach w dni powszednie będziemy sprawować Mszę św. o godz. 9.00. Prosimy o czytelne pismo nazwisk i imion.
  7. W poniedziałek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych którzy cieszą się już oglądaniem Boga w Jego królestwie. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Msza św. na cmentarzu przy ul. Peowiaków, godz. 15.00.
  8. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na rzecz kościoła. W minionym czasie przekazali je m.in.: Ryszarda Leszczyńska, Jan Stańczak, Andrzej Młynarski, Anna Malinowska, Ryszard Wichorwsi, Bronisława Danielak, Marzena i Michał Słomianowie, Jerzy Ciesielski, Alfreda Koczułap, Alina Buczyńska, Marian Łygas. Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu odeszli z życia ziemskiego: śp. Stanisław Skóra z ul. Staszica, lat 87; śp. Janina Kusiak z ul. Peowiaków, lat 89. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.