Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXXI niedziela zwykła, 31.10.2021 r.

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina mi, że Bóg jest dla mnie Panem jedynym (w. 29). Czy mógłbym w tej chwili wyznać Mu: „Jesteś jedynym Panem mojego życia”? Czy nie ukrywam w swoim sercu bożków, z czczenia których nie chcę zrezygnować?
 2. Dzisiaj spotkanie oraz Msza św. dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16.00 w salce klasztornej.
 3. Jak informowaliśmy, dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Pana Prof. Andrzeja Białko. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można nabyć kartki „wypominkowe” i z wpisaną listą zmarłych odnieść je do kościoła. Za poleconych w wypominkach w dni powszednie listopada będziemy sprawować Mszę św. o godz. 9.00. Prosimy o czytelne pismo nazwisk i imion.
 5. W poniedziałek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych którzy cieszą się już oglądaniem Boga w Jego królestwie. Porządek Mszy św. w kościele jak w niedzielę. Msza święta na Cmentarzu Komunalnym zostanie odprawiona o godzinie 12.00, na Cmentarzu Parafialnym o godzinie 15.00.
 6. W tym roku przez cały miesiąc listopad wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, przyjęcie Komunii Świętej, pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy, cmentarza fizycznie lub duchowo. Należy także pomodlić się w intencjach Kościoła i Ojca Świętego.
 7. We wtorek, 2 listopada, wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, by mogli osiągnąć wieczne szczęście.
 8. W Zakonach Franciszkańskich, 3 listopada, modlimy się za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu.
 9. W krajach zachodnich świętowany jest w tym okresie Halloween. W Polsce dla dzieci często organizowane są bale przebierańców, podczas których wcielają się one w postaci m.in. duchów, diabłów i czarownic. Takie praktyki są niebezpieczne, bo są kontynuacją praktyk pogańskich. Jeśli mówimy o powrocie do pogaństwa, to wracamy też do więzi duchowych, które nie są więziami z Bogiem. Poprzez praktyki pogańskie odstępujemy od chrześcijaństwa i tym samym możemy uzależnić się od złego ducha.
 10. Za tydzień w niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca.
 11. Dziękujemy serdecznie za złożone cegiełki na wyposażenie kościoła, a w minionym czasie je m.in.: Andrzej Młynarski, Barbara Anna Fijołek, Bożena Lenard, Leszek Kozłowski, Maria i Józef Król, Ryszard Herc, Piotr, Diana, Maria Dołomisiewicz, Ryszard Jarosławski, Danuta i Adam Denkiewicz, Zofia i Zenon Małeccy, Janina i Zbigniew Szewczyk. Serdecznie Bóg zapłać.
 12. Zapraszamy do zwiedzania podziemi – krypt kościoła. Ze względu na organizację i bezpieczeństwo odwiedzających jest przewidziana internetowa rezerwacja (www.rezerwacja.franciszkaniezamosc.pl), ale również dzwoniąc na nr telefonu naszego podziemnego muzeum można zaplanować zwiedzanie tajemniczych krypt kościoła z obecną tam ekspozycją. Podziemia są czynne od wtorku do soboty, godz. 9.30-17.00.
 13. Z życiem ziemskim w ostatnim czasie pożegnali się: śp. Grzegorz Adam Typek z ul. Ormiańskiej, lat 37; śp. Barbara Herdyńska z ul. Rodz. Kowerskich, lat 95. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.