Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXXII Niedziela Zwykła, 7 listopada 2021 r.

 

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 i 12.30 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne z udziałem członków Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie spotkanie z zelatorami w kruchcie kościoła.
  2. W każdą niedzielę o godz. 16.00 w salce klasztornej odbywają się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Po spotkaniu Msza św.
  3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek, 9 listopada, Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Jest ona „Matką i Głową” wszystkich kościołów, a zarazem Katedrą Biskupa Rzymu. W tym dniu w naszych modlitwach w sposób szczególny polecamy Ojca Świętego; w środę, 10 listopada, wsp. Św. Leona Wielkiego, papieża; w piątek wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika, w sobotę wsp. Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich.
  4. W czwartek, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Bogu i Matce Najświętszej zawierzamy naszą Ojczyznę, Parlament i Rząd Polski. W tym dniu wspominamy św. Marcina Tours, biskupa.
  5. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach, w dni powszednie o godz. 9.00. Nabożeństwo wypominkowe codziennie o godz. 8.45 i 15.00. Można jeszcze wziąć kartki wypominkowe i polecić zmarłych modlitwie w naszym kościele.
  6. W następną niedzielę o godz. 12.30 sprawowana będzie Msza św. za zmarłych pracowników i emerytów Narodowego Banku Polskiego Oddział Zamość oraz za zmarłych z ich rodzin.
  7. Stolica Apostolska udzieliła i w tym roku pozwolenia na uzyskanie odpustów dla zmarłych w ciągu całego listopada.
  8. Ofiary na potrzeby kościoła w minionym czasie złożyli m.in.: Andrzej Młynarski, Marta Bogdanowicz, Sylwia i Andrzej Ryń, Eugenia Sidor, Jacek Herc, Bogusław Mazik, Bogusława i Jan Obszańscy, Agnieszka Kozak, Krystyna Legieć, Zofia Radlińska. Bóg zapłać.
  9. Kościół jest już w całości ogrzewany na parterze i w podziemiach. Ogrzewana powierzchnia w całości wynosi ok. 1800 m. kwadratowych. W podziemiach pracują agregaty pochłaniające istniejącą jeszcze wilgoć oraz wentylacja mechaniczna. Na kościołem czuwa płatny co miesiąc trzysta zł. system alarmowy. Przymierzamy się do ocieplenia siedzisk w ławkach. Z ofiar składanych przez wiernych utrzymywany jest także klasztor: ogrzewanie, oświetlenie, gaz i inne potrzeby domu zakonnego. Dziękujemy za dary serc.
  10. Zmarli niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem: śp. Teresa Serafin z ul. Grunwaldzkiej, lat 74; śp. Adam Łukaszczuk z ul. Obronców Pokoju, lat 60; śp. Mariusz Mazurek z ul. Obronców Pokoju, lat 56. śp. Jan Zwolan z ul. Żeromskiego, lat 73. Wieczny odpoczynek…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.