Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXXIII Niedziela zwykła, 13.11.2022 r.

 

 1. W niedzielę spotkania dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania.
 2. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek, nabożeństwo do św. Maksymiliana Marii Kolbego po Eucharystii o godz. 9.00 (jest obecny w swoich relikwiach w ołtarzu; w czwartek święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ; w piątek, 18 listopada, Rocznica Poświęcenia Katedry w Zamościu, ten dzień jest w naszej diecezji obchodzony jako święto. W piątek także wsp. bł. Karoliny Kózkównę, dziewicy męczennicy; w sobotę wsp. bł. Salomei, klaryski.
 3. W następną niedzielę jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie w niedzielę rozpoczniemy Adwent.
 4. W następną niedzielę, 20 listopada, kazania głosił będzie o. Grzegorz Klimczyk i zbierał do puszki ofiary na Radio Niepokalanów, którego jest dyrektorem. Mszę św. o godz. 18.00 ubogaci Reprezentacyjny Zespół Wokalny Służby Więziennej.
 5. Trwamy na modlitwie za zmarłych. Modlimy się za nich i ofiarujemy za poleconych w wypominkach Mszę św. przez cały listopad w dni powszednie o godz. 9.00, a przed Eucharystią o godz. 8.45, 15.15 i 17.45 odczytujemy kolejno grupę osób poleconych modlitwie Kościoła. Kartki wypominkowe można jeszcze dołączyć.
 6. Ofiary na funkcjonowanie i utrzymanie kościoła złożyli m.in.: Ryszarda Leszczyńska, Magdalena, Natalia, Sławomir Zubańscy, Teresa Sołowiej, Joanna i Roman Trześniowscy, Maria Skórzyńska, Maria i Krzysztof Teterycz, Zofia i Adam Margol. Bóg zapłać!
 7. Jest do nabycia za dobrowolną ofiarę płyta DVD z nagranymi utworami na organach piszczałkowych naszego kościoła. Do płyty jest dołączona książeczka z krótkim opisem historii naszego kościoła, biografią Pana prof. Jana Bokszczanina-autora nagrania, opisem życia i działalności Jana Sebastiana Bacha i innych twórców muzyki organowej. Treść książeczki jest w języku polskim i angielskim.
 8. W klasztorze Ojców Redemptorystów będą prowadzone spotkania dla narzeczonych i małżeństw chcących rozwiną bądź poprawić swoje umiejętności we wzajemnym rozumieniu się, otwartości, wzmocnieniu wzajemnych uczyć w narzeczeństwie czy już w trwającym małżeństwie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w klasztorze Redemptorystów 27 listopada, godz. 15.00.
 9. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zachęca do wzięcia udziału w comiesięcznej Mszy świętej za Ojczyznę i Różańcowym Marszu Pokutnym ulicami Zamościa. Najbliższy marsz odbędzie się 20 listopada. W kościele św. Katarzyny Msza święta rozpoczyna się o godzinie 17:00, wcześniej o godzinie 15:30 wyrusza marsz różańcowy.
 10. Akademia Zamojska i Duszpasterstwo Rodzin zapraszają na wykład w kościele św. Katarzyny w Zamościu pt.: „Rodzina w Blasku Prawdy”, 16 listopada (środa), godz. 18.00.
 11. Dzisiaj po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary dla Ukrainy.
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Bożenę Tiuryn z ul. Czarnieckiego, lat 53; śp. Teresę Włoszczuk z ul. Peowiaków, lat 72. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.