Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXXIII niedziela zwykła, 14.11.2021 r.

 

  1. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek wsp. św. Agnieszki z Asyżu, klaryski; w środę święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ; w czwartek wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek wsp. bł. Salomei, klaryski; w sobotę wsp. Rafała Kalinowskiego, karmelity.
  2. Dzisiaj i w każdą niedzielę odbywają się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie rozpoczniemy w naszym kościele o godz. 16.00.
  3. W środę, 17 listopada, w kościele św. Katarzyny w Zamościu o godz. 18.00 rozpoczną się wykłady prowadzone przez profesorów nowo powstałej Akademii Zamojskiej.
  4. W następną niedzielę jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; za dwa tygodnie w niedzielę rozpoczniemy Adwent.
  5. Trwamy na modlitwie za zmarłych. Modlimy się za nich w dni powszednie o godz. 8.45 i 15.00 oraz sprawujemy Eucharystię za poleconych w wypominkach w dni powszednie o godz. 9.00. Kartki wypominkowe możemy jeszcze pobrać.
  6. Mimo istniejącej zarazy, nie możemy z lęku i często wdzierającej się niewiary pozbawiać się sakramentalnej spowiedzi czy Eucharystii z przyjęciem Komunii św. W trudnych czasach Chrystus chce szczególnie mam pomagać, dać nam odczuć swoją uzdrawiającą moc jak podczas swego życia na ziemi. Uleganie przesadnym lękom może uniemożliwić w nas działanie Boga. Może nawet zrodzić się trwała postawa, że lęki i obawy są bardziej godne i bezpieczniejsze, niż wiara w moc i opiekę Bożą. Często ludzie chodzą do różnych i licznie uczęszczanych sklepów czy innych publicznych miejsc, ale do kościoła w niedzielę czy w dzień powszedni już nie pójdą, stwierdzając „mam obawy”. Jakiekolwiek czasy by nie były, trwajmy w życiu sakramentalnym. Kto zechce zachować życie na ziemi, może je stracić dla nieba, mówi Pan w Ewangelii.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz potrzeb kościoła. Dobrodziejów polecamy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej, św. Józefa, św. Franciszka, św. Antoniego, o Maksymiliana Marię Kolbego. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Andrzej Młynarski, Krzysztof Gałązka, Cecylia Korona, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubański, Krystyna Madej, Maria Serafin Stefanek, Mieczysław Janda, Bożena Karp, Mirosława Dziedzic, Jacek Droździel, Elżbieta Pyś, Beata, Maria Dołomiesiewicz, Jacek Werengowski, Barbara i Marian Siemko, Krzysztof Gałązka, Halina Spólnicka, Teresa i Stanisław Cięciera, Alicja Lisiuk, Katarzyna Pitwała – Błońska, Ryszard Pikuliński, Łukasz Spatuśko, Zofia i Adam Margol. Bóg zapłać.
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian, Sympatyków, Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. W dniu 12 listopada zmarł w szpitalu Siedlcach w wyniku pobicia franciszkanin o. Maksymilian Adam Świerżewski w wieku 35 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.