Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXXIV Niedziela zwykła, 20.11.2022 r.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Istnieją ośrodki antyreligijne, które nieustannie w miejsce praw Królestwa Bożego, próbują stawiać wyżej prawa ustanawiane przez człowieka. Chrystus jest jedynym i wiecznym Królem.
 2. Dzisiaj kazania głosi o. Grzegorz Klimczyk i zbiera do puszki ofiary na Radio Niepokalanów, którego jest dyrektorem.
 3. Mszę św. niedzielną o godz. 18.00 ubogaci Reprezentacyjny Zespół Wokalny Służby Więziennej wraz z koncertem po Mszy św. Transmisję z tej Eucharystii będzie można słuchać na www.radioniepokalanów.pl
 4. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, godz. 10.30; spotkanie kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
 5. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej; w sobotę wsp. św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana, kapucyna.
 6. W następną pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, w naszym kościele, godz. 17.00 odbędzie się wielki koncert Niepodległości z racji 80. Rocznicy Wysiedleń Mieszkańców Zamojszczyzny.  Więcej informacji m.in. na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce koncerty lub aktualności. Zapraszamy.
 7. Msza św. w następną niedzielę o godz. 18.00 będzie sprawowana w kościele Ojców Redemptorystów.
 8. Trwamy na modlitwie za zmarłych. Modlimy się za nich i ofiarujemy za poleconych w wypominkach Mszę św. przez cały listopad w dni powszednie o godz. 9.00. Kartki wypominkowe można jeszcze dołączyć.
 9. Ofiarodawców kościoła odczytamy za tydzień.
 10. Jest do nabycia za dobrowolną ofiarę płyta DVD z nagranymi utworami na organach piszczałkowych naszego kościoła. Do płyty jest dołączona książeczka z krótkim opisem historii naszego kościoła, biografią Pana prof. Jana Bokszczanina-autora nagrania, opisem życia i działalności Jana Sebastiana Bacha i innych twórców muzyki organowej. Treść książeczki jest w języku polskim i angielskim.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. W minionym czasie z życiem ziemskim pożegnała się śp. Teresa Gromadzka z ul. Żdanowskiej, lat 70. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.