Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Modlitwa za tych, którzy odeszli

Jak pomagać zmarłym? Między innymi ofiarujemy za poleconych w wypominkach Mszę św. przez cały listopad w dni powszednie o godz. 9.00, a przed Eucharystią o godz. 8.45, 15.15 odczytujemy kolejno grupę osób poleconych modlitwie Kościoła. Kartki wypominkowe można jeszcze dołączyć. Za zmarłych ofiarujmy odpusty dla skrócenia im mąk czyśćcowych. Ważne tutaj jest nasze życie w łasce uświęcającej i przyjmowanie w całości (nie wybiórczo) prawd naszej wiary.

W środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych którzy cieszą się już oglądaniem Boga w Jego królestwie. Porządek Mszy św. w kościele jak w niedzielę.

W czwartek, 2 listopada, wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych w przebywających czyśćcu, czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego – odpustu, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. Msze św. wg porządku dnia powszedniego.

W Zakonach Franciszkańskich, 3 listopada, modlimy się za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu.

Można nabyć kartki „wypominkowe” i z wpisaną listą zmarłych odnieść je do kościoła. Za poleconych w wypominkach w dni powszednie listopada będziemy sprawować Mszę św. o godz. 9.00. Prosimy o czytelne pismo nazwisk i imion. Piętnaście minut przed Mszą św. o godz. 9.00; 15.30; 18.00 będziemy kolejno odczytywać zmarłych poleconych modlitwie Kościoła.

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.