Ogłoszenia duszpasterskie, 10 stycznia 2021

Program kolędy poniżej ogłoszeń.

  1. Pierwsza niedziela przypadająca po uroczystości Objawienia Pańskiego w liturgii Kościoła jest obchodzona jako święto Chrztu Pańskiego. Jezus rozpoczyna swoje życie publiczne od przyjęcia chrztu w Jordanie z rąk Jana Chrzciciela. Dzisiaj także rozpoczynamy Okres Zwykły w Kościele. Z tradycji kolędy śpiewać można do Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego.
  2. W minionym tygodniu w dniu 8 stycznia obchodziliśmy 127. rocznicę urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina. Urodził się i został włączony przez chrzest w życie Boga i Kościoła w Zduńskiej Woli. Zginął w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, 14 sierpnia 1941 r.  Natomiast w sobotę będziemy wspominać pierwszych męczenników franciszkańskich Berarda i Towarzyszy. Zostali zamordowani przez muzułmanów w Maroku, 16 stycznia 1220 roku.
  3. Kontynuujemy wizytę duszpasterską u tych, którzy zgłosili, zgłoszą wolę odwiedzin kapłana z Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy.
  4. Bóg pamięta o kościołach w swej godności upokorzonych, kiedyś Jemu poświęconych, stąd wybiera czas i wspólnoty ludzi do ich odbudowy. Dzisiaj Boża Opatrzność daje czas na odbudowę świątyni franciszkańskiej. Dziękujemy tym, którzy przez modlitwę, ofiarę i inne sposoby w to Boże dzieło już przeszło trzy lata się włączają. W ostatnim czasie ofiary pieniężne jako wkład własny Parafii złożyli m.in.: Łukasz Sieczkowski, Krystyna Madej, Piotr Miechowicz, Małgorzata Piścior, Renata Dolinna, Agnieszka Herc, Dariusz Herbin, Jacek Herc, Agnieszka Chmiel, Aleksander Kuryło,  Maja Czerwińska, Marta Krakowczyk, Zofia Radlińska, Krystyna Legieć, Anna Gontarz, Urszula Wybraniec Skardowska, Agnieszka Hojda, Bogusław Mazik, Elżbieta Łatka, Urszula i Janusz Kawałko, Zofia Zwolan, KŻR pw. św. Andrzeja Boboli, KŻR nr 3, Małgorzata Sidor, Roman Kozar, Alicja Garlicka, Jadwiga Wójcik, Rodzina Tabała, Anna i Andrzej Kontowicz, Elżbieta Popielnicka, Justyna i Wojciech Krajewscy, Józef i Urszula Pankiewicz, Jadwiga i Ryszard Kozłowscy, Anna Przytuła, Bajwoluk Lilia i Czesław, Anna i Gustaw Oberda, Anna i Stanisław Herda, Jadwiga i Stanisław Łuszczak, Zofia i Adam Margol, Zofia i Wiesław Romaniuk, Michał Kudela, Monika i Dawid Romaniuk, Anna i Zdzisław Kliszcz, Leokadia Niedabylska, Rodzina Szaruga, Henryka i Andrzej Szpatuśko, Rodzina Żurek, Anna i Gustaw Oberda, Henryka Siwiło, Anna i Tomasz Czugała.
  5. Dziękujemy naszym Dobrodziejom, dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zarządom oraz Pracownikom z firm Lubren i Budmat z ich Podwykonawcami, firmie ZDI z Zamościa, Konserwatorom, głównemu Architektowi, inżynierom, wszystkim zaangażowanym. Pod Twoją obronę…
  6. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych. W minionym czasie odeszli do Pana: śp. Franciszek Momot z ul. Kochanowskiego, lat 66; śp. Elżbieta Lucyna Gawron z DPS Ruskie Piaski, lat 74. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Dni błogosławieństw domostw i Parafian,

którzy zgłosili lub zgłoszą wolę odwiedzin duszpasterskich.

Wizyty w sobotę od godz. 11.00, natomiast w dni powszednie i niedzielę od godz. 15.00

 

18 stycznia (poniedziałek): ul. Zielona, Konarskiego, Zamknięta, Fredry, Miłosza

19 stycznia (wtorek): ul. Peowiaków bloki: 68;70;72;74;80A

20 stycznia (środa): ul. Peowiaków bloki: 80B; 76; 82;84

21 stycznia (czwartek): ul. Peowiaków bloki: 78;80.

22 stycznia (piątek:) ul. Czugały, Klonowicza, Kochanowskiego, Piaskowa, Ustronie

23 stycznia (sobota): ul. Źródlana, Wałowa, Obronna

24 stycznia (niedziela): ul. Lipska blok: 42

25 stycznia (poniedziałek): ul. Lipska blok 42A; 42B;42C 42D

26 stycznia (wtorek): ul Lipska (bez bloków)

27 stycznia (środa): ul. Radziecka, Rodziny Kowerskich

28 stycznia (czwartek): ul. Grodzka, Ormiańska

29 stycznia (piątek): ul. Bazyliańska, Zamenhoffa, Kościuszki.

30 stycznia (sobota): ul. Spółdzielcza, Łukasińskiego, Żeromskiego, Pereca, Staszica

1 lutego (poniedziałek): ul. Obrońców Pokoju, Broniewskiego

3 lutego (środa): ul. Sienkiewicza, Orlicz-Dreszera, Kasprowicza, Spokojna

4 lutego (czwartek): ul. Czarnieckiego, Przechodnia, Żdanowska

5 lutego (piątek): ul. Żaków, Krysińskiego, Kosynierów

6 lutego (sobota): Asnyka, Grunwaldzka

8 lutego (poniedziałek): ul. Głowackiego, Wiśniowa, Leśmiana, Haukego

9 lutego (wtorek): ul. Lelewela, Skłodowskiej, Fornalskiej, Długosza, Ściegiennego, Żubrowej, Leszczowa, Promienna.

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Privacy Policy / Terms of Use