Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela, 25 lipca 2021

 1. W dzisiejszej Ewangelii widzimy jak Jezus dostrzega schodzące się do Niego tłumy. Martwi się o chleb dla nich, zanim pomyśleli o tym inni. Przewiduje ludzką biedę. Wiedział, co miał im uczynić. Uświadomię sobie, że Jezus martwi się o każdy mój dzień. Czy wierzę w Jezusa zatroskanego o moją codzienność? (Za: tyg. Niedziela).
 1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP; w czwartek wsp. św. Marty; w sobotę wsp. św. Ignacego z Loyoli..
 2. W następną niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas naszych narodowych polskich świąt związanych z osobą Maryi. Sierpień to również czas modlitwy o trzeźwość narodu i podejmowania abstynencji. W pierwszą niedzielę miesiąca spotkania KŻR.
  .
 3. W niedzielę, 1 sierpnia, 77. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pierwszy sierpnia jest świętem Ojców Redemptorystów – wspominamy ich założyciela św. Alfonsa Liguoriego.
  .
 4. Planujemy koncert organowy na chwałę Bożą w kościele Franciszkanów. Zapraszamy na to muzyczne wydarzenie w sobotę, 31 lipca br., godz. 19.30. Wykonawcą będzie Pan Michał Greszta student Akademii Muzycznej w Krakowie. Dziękujemy Fundacji PZU za partnerstwo w montażu i strojeniu piszczałkowych organów w naszym franciszkańskim kościele.
  .
 5. Dar serca dla świątyni wciąż udoskonalanej złożyli m.in.: Andrzej Młynarski, Jadwiga Michońska, Marzena i Michał Słomian, Jan Stańczak, Alfreda Koczułap, Tomasz Milcarz, Ryszard Herc, Teresa i Wacław Romanowscy, Barbara i Magda Jakóbczak, Zofia Twardziszewska, Bronisława Twardziszewska, Bogdan Zapart, Sława Górnik, Barbara Jurgielewicz, Anna i Donat Abbt, Marian Rawiak, Barbara Zygmunt. Bóg zapłać!
  .
 6. Dalsze plany prac w kościele możliwe do prowadzenia tylko dzięki Dobrodziejom: w niedługim czasie na ścianach kościoła założymy stacje Drogi krzyżowej pochodzące z kościoła sprzed jego odbudowy. Krzyż znajdujący się obecnie w prezbiterium kościoła zostanie ubogacony wykonaną w drewnie rzeźbą Chrystusa Pana. Gdyby ktoś z wiernych chciał ofiarować dębowe drewno na meble do zakrystii kościoła, zapraszamy do współpracy. Przygotowujemy do drzwi wejściowych zakup specjalnych wycieraczek, które zabezpieczać będą w dużym stopniu kamienną posadzkę. Ponadto planujemy zakup drugiej maszyny czyszczącej oraz dodatkowych dużych odkurzaczy dla utrzymania czystości i odpowiedniej konserwacji posadzki w kościele i w rozległych dwupoziomowych kryptach kościoła.
 7. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu mają organy. Partnerem w realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU.
  .
 8. Piękno architektoniczne naszego kościoła niech mobilizuje nas do tworzenia duchowego piękna w naszym życiu z pomocą Eucharystii, modlitwy i dobrych uczynków.
  .
 9. Módlmy się za kierowców z racji Święta św. Krzysztofa. Zdrowaś Maryjo…
  .
 10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian, Dobrodziejów, Sympatyków i Fundatorów kościoła. Wieczny odpoczynek…

18 lipca 2021

Czwarta Niedziela w odbudowanym

z łaski Bożej i dobroci ludzkiej kościele

 1. W Ewangelii niedzielnej Jezus zwraca uwagę na sytuacje z mojego życia, kiedy czułem się przepracowany, wyczerpany psychicznie i fizycznie. Kto mi wtedy pomógł? Jak spędzam czas, kiedy jestem zmęczony? Czy potrafię zaplanować dla siebie „dni pustyni”? Czy jest we mnie głód Jezusa? Jaki konkretny wysiłek podejmuję, aby Go spotkać w życiu wypełnionym pracą?
  .
 2. Kalendarz liturgiczny: w środę wsp. św. Wawrzynca z Brindisi; w czwartek Święto św. Marii Magdaleny; w piątek Święto św. Brygidy Szwedzkiej; w sobotę wsp. św. Kingi, klaryski.
  .
 3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Szpatuśko z parafii tutejszej z Eweliną Rozkres z parafii w Łabuniach; Przemysław Damian Kuzdra z parafii tutejszej z Anną Piekarską również z parafii tutejszej; Adam Pietrzyk z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kielcach z Magdaleną Malon z parafii tutejszej; Damian Hanulak z parafii tutejszej z Wioletą Swoboda z Parafii Opatrzności Bożej w Zamościu. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  .
 4. Planujemy koncert organowy na chwałę Bożą w kościele Franciszkanów. Zapraszamy na to muzyczne wydarzenie w sobotę, 31 lipca br., godz. 19.30. Wykonawcą będzie Pan Michał Greszta student Akademii Muzycznej w Krakowie.
  .
 5. Dziękujemy Fundacji PZU za partnerstwo w montażu i strojeniu piszczałkowych organów w naszym franciszkańskim kościele.
  .
 6. Dary serc dla odbudowanej świątyni złożyli m.in. Ryszarda Leszczyńska, Leokadia i Henryk Piwko, Teresa Flis, Rodzina Błońskich, Roman Kozar, Stanisław Ożóg, Jadwiga Król, Barbara i Jan Harczukowie, Krystyna Gorzkiewicz, Zofia Sobieszczańska, Andrzej Młynarski. Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Maria Stefanek Serafin, Halina Bosiak, Piotr Miechowicz, Helena i Walenty Jaroszuk, Barbara i Marian Siemko, Kacper Wanielista, Jacek Werengowski, Agnieszka Kwaśnicka, Anna Dorota Sokół, Jadwiga Mazurek. Niech Bóg wynagradza Dobrodziejom świątyni!
  .
 7. W dniu 17 września br. poświęcimy kościół. Uroczystość rozpocznie się od poświęcenia kamiennego ołtarza, który ma wielkie biblijne dla nas przesłanie. Przypomina on nam, że Chrystus jest kapłanem i ołtarzem własnej ofiary. W Apokalipsie nasz Zbawiciel jest przedstawiony jako Baranek zabity, którego ofiarę święty Anioł przenosi na ołtarz w niebie. Skoro Chrystus, Głowa i Nauczyciel, jest prawdziwym ołtarzem, to również Jego wyznawcy i uczniowie stanowią duchowe ołtarze, na których Bogu składa się ofiarę z życia. Ojcowie Kościoła mówią, że ochrzczeni powinni się stawać ołtarzami Boga przez dobre i mądre życie. Patrząc na ołtarz w kościele, przypominajmy sobie o Chrystusowej ofierze i potrzebie składania naszej. Jest wielkim nieporozumieniem, jeśli chrześcijanie odrzucają logikę ofiary ukazaną nam przez Chrystusa. Eucharystyczny ołtarz niech nam przypomina, że trudy życia winniśmy składać na ołtarzu Boga i prosić Go, aby nasze różnorakie ofiary Jemu się podobały i były przyjęte.
  .
 8. Módlmy się za zmarłych Parafian, Sympatyków, Dobrodziejów i Fundatorów kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie

11 lipca 2021

Druga Niedziela w odbudowanym

z łaski Bożej i dobroci ludzkiej kościele

 1. Jezus w Ewangelii każe mi uświadomić sobie prawdę, że moje życie jest znakiem Bożego wybrania. Żyję, ponieważ jestem wybrany i powołany przez Boga. Co jest moim życiowym powołaniem? Czy czuję się wybranym przez Jezusa? Czy jestem szczęśliwy?
 2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek święto św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła; w piątek wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 3. We wtorek, 13 lipca, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 17.00 Eucharystią. Następnie różaniec z rozważaniami. Zapraszamy na spotkanie z Matką Bożą.
 4. W niedzielę, 14 lipca, modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marię Kolbego. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9.30.
 5. Dziękujemy za dary serc na odbudowę kościoła. W minionym czasie złożyli je m.in.: Helena Ryściuk, Anna Kupska, Zofia Radlińska, Andrzej Młynarski, Krzysztof Jędruszczak, Anna Antoszczak. Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Jacek Herc, Bogusława i Jan Obszańscy, kancelaria adwokacka w Zamościu adw. Szczepan Semczuk, Maria Mastalińska, Agnieszka Herc, Anna Czerniak, Elżbieta Brzozowska, Katarzyna Dudek, Renata Ochniowska, Jadwiga Maria Sahajko, Halina Maślana, Wiesława Jaskuła, Edward, Stanisław, Ryszard. Rodzina Nowaków, Jadwiga Paluch, Chór „Contra” z Zamościa i inni. Bóg zapłać. Dobrze się stało, że ofiarowany nam przez Boga czas, zamieniliśmy w wielkie piękno i dobro dla następnych pokoleń!
 6. Módlmy się za zmarłych: śp. Marię Czesławę Cichoń z ul. Peowiaków, lat 66; śp. Mariana Pakułę z ul. Korczaka, lat 81; śp. Teresę Joannę Lewandowską z ul. Bazyliańskiej, lat 89; śp. Ireneusza Franciszka Magdziaka z ul. Peowiaków, lat 58. Wieczny odpoczynek….

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela, 4 lipca 2021

Pierwsza niedziela w odbudowanym franciszkańskim kościele

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii widzimy jak Jezus wchodzi do synagogi, aby nauczać, wyjaśniać Pisma. Wie, że Ojciec posyła Go także do „swoich”. Zobaczę siebie w mojej rodzinie, wspólnocie, w miejscu pracy i nauki. Czy potrafię świadczyć o wartościach, którymi żyję?
 2. Wczoraj, 3 lipca, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Rojka oraz prowincjała Grzegorza Bartosika z wiernymi otworzyliśmy ponownie kościół franciszkanów w Zamościu dla kultu religijnego. Z tą datą związana jest 27. rocznica pełnienia przez kościół Zwiastowania NMP funkcji kościoła parafialnego. Te Deum laudamus…
 3. Od pierwszej niedzieli miesiąca, 4 lipca 2021 r., Msze św. i nabożeństwa Franciszkanów i Redemptorystów będą sprawowane w kościele Franciszkanów. Kościół św. Mikołaja OO. Redemptorystów będzie zamknięty z racji jego rewitalizacji. Dziękujemy Ojcom Redemptorystom i Duszpasterzom z Parafii Katedralnej za możliwość celebracji Liturgii w ich świątyniach w czasie odbudowy.
 4. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj spotkania KŻR; w czwartek, wsp. św. Jana z Dukli; w piątek wsp. św. męczenników Mikołaja Picka, Wiliada i Towarzyszy; w sobotę wsp. św. Weroniki Giuliani.
 5. Franciszkanie serdecznie dziękują Fundacji PZU za partnerstwo w projekcie montaż i strojenie organów piszczałkowych.
 6. Ofiary na odbudowę kościoła w minionym czasie złożyli m.in.: Wiesława Madej, Andrzej Młynarski, Mieczysław Kowerski, Bożena Lenard, Jadwiga Kondras, Barbara Anna Fijołek, Józefa Cembrzyńska, Bogusław Mazik, Iwona Bełz, Krystyna Legieć, Halina Jadwiga, Jachtoma – Przerwińska, Zofia Radlińska, ks. Michał Maciołek, Karol Wojtyna, Marian Łygas, Ewa Chudoba, Rodzina Gontarzów, Julia Margot, Teodozja Siemko, Maciej Mirosław, Halina Krajewska, Marek Koziołek, Maria Nieścior. Dziękujemy za dary serc dla świątyni. Dziękujemy także bardzo serdecznie Parafianom i Sympatykom za prace porządkowe i techniczne przed otwarciem kościoła. Firmie Tadeusza Kolaja za zawieszenie krzyży i dużych obrazów. Dobroć ludzi czyni cuda!
 7. W poniedziałek na skwerze przez kościołem ustawimy kamienną figurę Matki Bożej Niepokalanej. W kruchcie kościoła będą montowane żeliwne okrągłe schody.
 8. Po zakończeniu odbudowy kościoła wg. projektu przez okres pięciu lat Parafia zobowiązała się do szerokiego działania kulturalno naukowego na odbudowanym obiekcie, ponosząc wszystkie wydatki z tym związane. Mimo trudnych czasów, będziemy się starali podołać zobowiązaniom zapisanym w umowach.  Bóg, Matka Boża i dobroć ludzi dopomogą.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Szpatuśko z parafii tutejszej z Eweliną Rozkres z parafii w Łabuniach; Przemysław Damian Kuzdra z parafii tutejszej z Anną Piekarską również z parafii tutejszej; Adam Pietryk z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kielcach z Magdaleną Malon z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 10. W minionym czasie z życiem ziemskim pożegnali się śp. Janina Malec z ul. Radzieckiej, lat 88; śp. Krystyna Janina Garczyńska z ul. Asnyka, lat 77. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 czerwca 2021 r. Trzynasta Niedziela Zwykła

 

 1. Fragment Ewangelii z niedzieli według św. Marka opowiada o wskrzeszeniu dwunastoletniej córki Jaira, przełożonego jednej z galilejskich synagog. Zrozpaczony ojciec prosi o dar życia, ale dziewczynka skonała, zanim Jezus do niej przybył. Wydawało się, że wszystko stracone, co jest swoistym obrazem niezliczonych sytuacji, które wydają się bez wyjścia. Ale tam, gdzie człowiek nic nie może, Bóg bierze sprawy w swoje ręce.
 2. Odbudowę franciszkańskiej świątyni Bóg także wziął w swoje ręce. W sobotę, 3 lipca 2021 r. o godz. 18.00 w kościele Redemptorystów Mszy św. będzie przewodniczył J. E. Biskup Marian Rojek. Po Eucharystii Ks. Biskup w procesji przeniesie Najświętszy Sakrament do odbudowanego kościoła OO. Franciszkanów. Tym samym świątynia zostanie otwarta dla kultu Bożego.  Te Deum laudamus… Zapraszamy!
 3. Z pierwszą niedzielą miesiąca, 4 lipca 2021 r., Msze św. i nabożeństwa Franciszkanów i Redemptorystów będą sprawowane w kościele Franciszkanów. Kościół św. Mikołaja OO. Redemptorystów będzie zamknięty z racji jego rewitalizacji. Dziękujemy Ojcom Redemptorystom i Duszpasterzom z Parafii Katedralnej za możliwość celebracji Liturgii w ich świątyniach w czasie odbudowy. Boże błogosław Dobrodziejów!
 4. Uroczyste poświęcenie kościoła dokona się w Święto Stygmatów św. Franciszka, 17 września 2021 r. o godz.17.00.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; w sobotę, 3 lipca w dzień otwarcia kościoła Franciszkanów, święto św. Tomasza, Apostoła.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania; w pierwszy piątek wynagradzamy za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec Fatimski. Odmówimy go dwa razy: po Eucharystii o godz. 9.00 w kościele OO. Redemptorystów oraz pierwszy raz po odbudowie w kościele OO. Franciszkanów po procesyjnym wniesieniu Najświętszego Sakramentu ok. godz. 19.00.
 8. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują strojenie organów organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU.
 9. W minionym czasie ofiary na odbudowę kościoła złożyli m.in.: Bożena Czajkowska, KŻR pw. Św. Andrzeja Boboli, Maria Dyjak, Tadeusz Czajkowski, Ewa Grechuta, Elżbieta Anna Kurzępa, Mirosława Dziedzic, Danuta Dziura, Alfreda Koczułap, Mróz Monika, Teresa i Ryszard Mróz, Joanna Budzyńska, Jan Stańczak, Michał Słomian, Małgorzata Piścio, Andrzej Młynarski, Barbara Wójciuk, Bogdan Zieliński, KŻR nr 10, Anna Szewc, Irena Kiecana. Serdecznie dziękujemy za dary dla świątyni.
 10. Odbudowa kościoła: w minionym czasie wykonywane były prace przy konserwacji kamiennej posadzki. Do tej pracy zakupiliśmy odpowiedni sprzęt. Specjaliści wciąż dostrajają piszczałkowe organy. W czwartek gościliśmy profesora z tej dziedziny, aby ocenił postępy prac. Wystawił pozytywną ocenę. Wykonano ozdobne kute kraty na drzwi  prowadzące z kruchty do nawy głównej kościoła. Oczekujemy na przyjazd figury Matki Bożej Niepokalanej  z Wrocławia. Wykonana jest z piaskowca, jej wysokość wynosi ponad dwa metry. Wiele wysiłku włożono w sprawdzenie zabezpieczenia przeciwpożarowego. Budynek kościelny będzie pod stałym monitoringiem Straży Pożarnej w Zamościu. Franciszkanie i Redemptoryści zostali zapoznani z obsługą techniczną  tego specjalistycznego sprzętu. W podziemiach Artyści aranżują praktycznie wystawę poświęconą tradycjom pochówkowym z uwzględnieniem Baroku.
 11. W minionym czasie z życiem ziemskim pożegnała się śp. Karolina Obydź z ul. Jordana, lat 30. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła, 20 czerwca 2021

 

 1. W Ewangelii na Niedzielę widzimy, jak zdenerwowani uczniowie w łodzi na jeziorze budzą Jezusa. Zastraszeni wołają do Niego z pretensją: „Nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?” Jaka jest moja wiara w Jezusa w takich chwilach? Czy nie traciłem głowy i ulegałem wrażeniu, że Jezus śpi i nie obchodzi Go mój los?
 2. Dekret Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka: „Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, z dniem 20 czerwca 2021 r. znoszę dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną z powodu ograniczeń sanitarnych wynikających z zagrożenia epidemicznego, dla wiernych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i wszystkich przebywających na jej terenie. Wyrażam wdzięczność osobom, które pomimo ograniczeń i przeszkód starały się w ostatnim czasie w miarę możliwości brać udział w Spotkaniach Eucharystycznych. Tych, którzy już od dłuższego czasu ograniczali swój udział w Eucharystii do formy uczestnictwa duchowego za pośrednictwem mediów, serdecznie zachęcam do odnowienia bezpośredniej relacji z Chrystusem Eucharystycznym i Wspólnotą żywego Kościoła. Otaczam was modlitwą za przyczyną Matki Odkupiciela i błogosławię”.
 3. Dzisiaj w parafii Świętego Brata Alberta doroczna uroczystość odpustowa. Duszpasterze zapraszają.
 4. W czwartek, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który oddał życie m.in. za wzywanie małżonków do wzajemnej wierności.
 5. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane: poniedziałek – piątek, godz. 15.00 i 16.30; w sobotę o godz. 17.30.
 6. We wtorek spotkanie Grupy biblijnej w salce klasztornej, godz. 19.00.
 7. Na placu odbudowy kościoła trwają m.in. prace porządkowe wewnątrz i zewnątrz kościoła, montowane są ostatnie małe żyrandole w kruchcie kościoła. Stary żyrandol z kościoła po konserwacji będzie rozświetlał dużą zakrystię. Inne prace: odpowiednim preparatem konserwowana jest posadzka kościoła oraz schody wejściowe. Został postawiony kamienny ołtarz i ambona; w prezbiterium montowane jest dodatkowe specjalne oświetlenie. W tygodniu w przygotowanym miejscu zamontujemy odnowione dawne tabernakulum, w którym na nowo umieścimy Najświętszy Sakrament. Wiele prac jest prowadzonych przez artystów w podziemiach kościoła.
 8. Pragniemy podziękować Fundacji PZU za wsparcie nas w montowaniu i strojeniu organów piszczałkowych, które z końcem czerwca mają się „obudzić” dla chwały Bożej i dla podniesienia ducha ludzkiego zagrać.
 9. Wdzięczni jesteśmy naszym Dobrodziejom za składane ofiary na wkład własny Parafii. W minionym czasie dary złożyli m.in.: Ewa i Marian Wasil, Maria Stefanek, Eugenia, Anna i Marek Maciejewscy, Maria Mastalińska, Andrzej Młynarski, Jolanta Radomska, Maria i Grzegorz Margol, Kacper Wanielista, Agnieszka Chmiel, Jacek Werengowski, Zofia Karpińska, Krystyna Kołciuk, Irena Łuczka, Ryszard Herc, Teresa Zalewska, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Ryszarda Leszczyńska, Barbara Zbyryt, Państwo Molasowie, KŻR nr 3, Andrzej Szpatuśko. Bóg zapłać!
 10. Módlmy się za zmarłych. W minionym czasie odszedł do Pana śp. Mirosław Henryk Bubiłek z ul. Peowiaków, lat 61. Bożemu miłosierdziu polecamy także Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela, 13 czerwca 2021 r.

 1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zaprasza nas, abyśmy usiedli u stóp Jego, aby słuchać Jego przypowieści o królestwie Bożym. Jest to Zbawiciela ulubiony temat. Chętnie i często go porusza w Ewangelii. Dotyczy mojej wieczności. Królestwo Boże już tętni życiem. Jest jednak mało widoczne – jak nasienie w ziemi. Rozwija się ciche i pokorne. Jezus chce mi przypomnieć, że w świecie jest wiele dobra, które dojrzewa we dnie i w nocy.
 2. Dzisiaj Uroczystość świętego Antoniego z Padwy, franciszkanina, doktora Kościoła. Działał w latach trudnych dla Kościoła i tym bardziej głosił prawdę o Królestwie Bożym i wzywał spotkanych ludzi do nawrócenia, aby uniknęli wiecznego potępienia. Urodził się w Portugalii, Lizbonie w 1195 r., wymęczony pracą dla Królestwa Bożego, zmarł w piątek, 13 czerwca 1231 roku k. Padwy we Włoszech. Oddał Bogu ducha mając zaledwie 36 lat.
 3. Dzisiaj w kościele OO. Redemptorystów Msza św. dodatkowa o godz. 17.00. Po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na spotkanie duchowe z Matką Bożą. Przesłanie Maryi z Fatimy o potrzebie ofiarowania świętego życia Bogu będzie aktualne do końca czasów.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; we wtorek wsp. bł. Jolanty, zakonnicy; w czwartek wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego. W niedzielę następną Uroczystość odpustowa w Parafii św. Brata Alberta w Zamościu.
 5. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują strojenie organów organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU.
 6. Dziękujemy za składane ofiary na odbudowę kościoła. W minionym czasie złożyli je m.in.: Eugenia Sidor, Barbara i Marian Siemko, Piotr Miechowicz, Paweł Dyjak, Stanisława Kozłowska, Renata Ochniowska, Mieczysław Janda, Jacek Droździel, Agnieszka Herc, Józef Szczupak, Krystyna Legieć, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Jacek Herc, Bogusława i Jan Obszańscy, Anna Antoszczak, Andrzej Młynarski, Maria i Krzysztof Teterycz, Tadeusz Cięciera, Janina Jabłońska, Karol Sokołowski, Barbara i Stanisław Sahajko, KŻR nr 6 pw. św. Faustyny, Krystyna Pić, Zofia Zwolan, Sabina Czapka, Alicja i Daniel Stachurscy. Niech Bóg i Jego święci wynagrodzą dar serc ofiarowane franciszkańskiej świątyni.
 7. Z życiem ziemski pożegnali się śp. Alicja Bogumiła Basara z ul. Partyzantów, lat 90; śp. Barbara Drabik z ul. Radzieckiej, lat 83; śp. Józef Wołowik z ul. Peowiaków, lat 58; śp. Jadwiga Kęsik z ul. Grodzkiej, lat 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

X niedziela zwykła, 6 czerwca 2021 r.

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii los Jezusa przypomina mi, że jeśli chcę żyć Jego Ewangelią i dzielić się nią z innymi, muszę zgodzić się na ryzyko niezrozumienia i pomówień. Także o mnie będą mówili: „odszedł od zmysłów”. Czego najbardziej obawiam się jako uczeń Jezusa? Jezus, widząc złość i zatwardziałość uczonych w Piśmie, przestrzega ich przed tragicznymi skutkami takiej postawy: zamykają sobie dostęp do łaski. Będę prosił usilnie Jezusa, aby uchronił mnie od potępienia wiecznego. Zawierzę Mu zwłaszcza ostatnie chwile mojego życia.
 2. Dzisiaj spotkanie KŻR po Eucharystii o godz. 9.30 i 12.30.
 3. We wtorek wspomnienie świętej Jadwigi Królowej.
 4. W niedzielę, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie w kościele Ojców Redemptorystów. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 17.00, następnie modlitwa różańcowa z rozważaniami. Zapraszamy na duchowe spotkanie z Matką Bożą.
 5. W dniu 13 czerwca nie zapominamy, że jest to doroczne święto wielkiego czciciela Matki Bożej św. Antoniego z Padwy.
 6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie, oprócz sobót, o godz. 15.00.
 7. Zbliża się kolejna rocznica wizyty w naszym mieście św. Jana Pawła II. To wydarzenie szczególnie zostanie upamiętnione w dniach 11-12 czerwca w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Szczegółowy program na stronach internetowych parafii oraz na plakatach.
 8. Parafian i Sympatyków prosimy o przyjście i sprawdzenie godziny zamówionych Mszy św. u Franciszkanów. W tej sprawie także telefonicznie można uzyskać informacje. Upewnienie się o zamówionych Mszach świętych wynika z planowanego otwarcia kościoła franciszkanów w lipcu br. i zmian godzin celebracji Mszy św.
 9. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują strojenie organów organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU.
 10. Odbudowa kościoła. W minionym czasie z Bożą pomocą zakończyliśmy roboty przy stropie w kruchcie: został pomalowany i ułożono na nim kamienną posadzkę. Ostatnimi robotami w kruchcie będzie montaż żeliwnych podwójnych schodów z barierkami. W wigilię Uroczystości Bożego Ciała dowieziony został kamienny ołtarz do składania Ofiary Mszy św., ambona oraz kropielnice. Po niedzieli będzie ich montaż. W podziemiach kościoła ustawiono liczne gabloty, które będą służyć dla ekspozycji stałych i zmiennych wystaw. Prośby Boga, abyśmy szczęśliwie zakończyli ostatnie prace i mogli tam uroczyście powrócić z Najświętszym Sakramentem w lipcu br.
 11. Po technicznym odbiorze obiektu kościoła i otwarciu go dla kultu, pozostanie jeszcze wiele mniejszych prac i wydatków nie finansowanych z dotacji unijnej. Tymi inwestycjami tylko z ofiar wiernych są: kamienny ołtarz i ambona; zakup ozdobnej lampki wiecznej do tabernakulum; wykonanie dużych krucyfiksów z drewna do dwu zakrystii, kruchty i innych pomieszczeń; wykonanie mebli do dwu zakrystii. Wszystko dalej zawierzamy Bożej Opatrzności z Maryją, która do tej pory przez wielu Ofiarodawców umożliwiła dzieło odbudowy.
 12. Dziękujemy za składane ofiary. W minionym tygodniu dary serc przekazali m.in.: Elżbieta i Lucjan Dudek (ofiara na ołtarz), Zofia i Zenon Małeccy, Marta i Jan Siemaszko, Teresa Juszczak, Grażyna i Grzegorz Borkowscy, Marian Łygas, Aleksandra i Jan Ciurysek, Stefania Grądkowska, Leokadia Niedabylska, Teodozja Stankiewicz, Halina Lizut, Zofia Halczak z rodziną, Krystyna Kowalska, Halina Piskor, Paweł Kozak, Ewa Maria Zięba, Krzysztof Jędruszczak, Elżbieta Kwaśnicka, Mirosława Dziedzic, Cecylia Grzmitrzuk, Ewa Herbin, Halina Topornicka, Zofia Radlińska, Bogusław Mazik, Henryka Grela Tomaszewska, Leszek Kozłowski, Mariusz Reizer, Andrzej Młynarski. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Módlmy się za zmarłych. W minionym czasie z życiem ziemskim rozstał się śp. Ryszard Podpryga z ul. Pereca, lat 79. Wieczny odpoczynek…

 Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 30 maja 2021

 

 1. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus.
 2. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP; we wtorek wsp. św. Justyna, męczennika. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w sobotę wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 3. Cieszymy się z nowo wyświęconych kapłanów w naszej Diecezji i w Zakonie Franciszkańskim.
 4. Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia porządek Mszy św. jak w niedzielę z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W tym roku z powodu prac remontowych prowadzonych na ulicach Starego Miasta procesja przejdzie ulicami Szczebrzeską i Grodzką na Rynek Wielki. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesji, podczas której śpiewy będzie prowadził chór oraz orkiestra dęta. Procesja wyruszy po Eucharystii sprawowanej w katedrze zamojskiej o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci, szczególnie te po Pierwszej Komunii Świętej do udziału w procesji.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek szczególna modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa. Bez kapłanów nie byłoby m.in. Eucharystii i spowiedzi. W piątek ojcowie z posługą duszpasterską udadzą się do chorych. W sobotę różaniec fatimski po Eucharystii o godz. 9.00.
 6. W tym roku ojciec Leszek Zachariasz, wikariusz naszej Parafii, obchodzi jubileusz 35 – lecia święceń kapłańskich. Z tej racji w następną niedzielę, 6 czerwca, o godz. 12.30 będzie sprawowana w jego intencjach Eucharystia. Jubileusz będzie połączony z imieninami ojca Leszka.
 7. Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii przypominamy o szczególnym praktykowaniu życia religijnego i przygotowywaniu się do egzaminu z podanych zagadnień katechizmu Kościoła katolickiego.
 8. Odbudowa kościoła. Przestrzeń świątyni jest obecnie poddana odkurzaniu, czyszczeniu okien, drzwi. W kruchcie odbędzie się ostatnie malowanie ścian i sufitu. Strop nad kruchtą jest wykładany kamieniem i oczekujemy na przywóz i zawieszenie tam ozdobnych żyrandoli. Panowie elektrycy sprawdzają działanie instalacji elektrycznej i przeciwpożarowej. Zakończono instalację systemu nagłośnienia. Według zapewnień w tym tygodniu dowieziony zostanie kamienny ołtarz, ambona oraz kropielnice. Oczekujemy na dowiezienie kamiennej figury Matki Bożej Niepokalanej, której miejscem pobytu będzie skwer przed kościołem. W nadchodzącym tygodniu będą strojone zamontowane już piszczałkowe organy.
 9. Dary serc na odbudowę świątyni złożyli m.in.: Bożena Czajkowska, Tadeusz Czajkowski, Bożena Lenard, Barbara Anna Fijołek, Paweł Radliński, Elżbieta Anna Kurzępa, Jadwiga Mazurek, Alfreda Koczułap, Jadwiga Michońska, Ryszard Herc, Andrzej Młynarski, Ks. Miłosław Żur, Franciszek Andruszkiewicz, Irena Kiecana, Alfreda Pakos. Bóg zapłać!
 10. Zbieramy ofiary na kamienny ołtarz, ambonę, na meble do dwóch nowych zakrystii, na wykonanie wielu dużych krzyży. Jest wiele jeszcze obszarów w odbudowie naszej świątyni, gdzie wydatki pochodzą tylko z ofiar wiernych. Bóg zapłać za dotychczasowe wspieranie zadania odbudowy.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. W minionym czasie z życiem ziemskim pożegnał się śp. Tadeusz Szcząchor z ul. Greckiej, lat 72.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 23 maja 2021 r.

 

 1. Ze wszystkich świąt kościelnych najuroczyściej obchodzona była w Polsce Wielkanoc, potem Boże Narodzenie, a trzecie miejsce wśród uroczystości dorocznych zajmowało Zesłanie Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. W Polsce i świecie Kościół Chrystusowy jest obecny i będzie działał do końca istnienia świata dzięki działaniu Trzeciej Osoby Boskiej. Na wzór św. Jana Pawła II z wiarą ciągle wołajmy o Ducha Świętego.
  .
 2. Dzisiaj w katedrze zamojskiej Pierwsza Komunia Święta dzieci. Dla nas, dorosłych jest to okoliczność do rachunku sumienia: jak traktuję w swoim życiu Dar Eucharystii ofiarowany nam przez Pana Jezusa?
  .
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – Święto NMP Matki Kościoła; w środę wsp. św. Filipa Nereusza; w czwartek, 27 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  .
 4. Nabożeństwa majowe w kościele OO. Redemptorystów: w niedzielę, godz. 10.30; poniedziałek – piątek, godz. 15.00; 16.30; w sobotę, godz. 17.30. Zapraszamy młodzież i dzieci.
  .
 5. Patrząc na wspólnoty modlących się w kościołach, można dojść do przekonania, że nasze społeczeństwo jest bez dzieci i młodzieży.  Skoro szkolnictwo i gospodarka są odnawiane, tym bardziej konieczne dla naszego zbawienia musi zostać odnowione (odmrożone) sakramentalne i realne Boże życie. Przed Bogiem rodzice są odpowiedzialni za odnawianie życia duchowego swoich dzieci m.in. przez uczęszczanie z nimi do kościoła na rzeczywistą niedzielną Eucharystię.
  .
 6. W następną niedzielę, 30 maja, Uroczystość odpustowa w Parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu. Zapraszają Duszpasterze.
 7. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują montaż organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU Montaż, a następnie strojenia 36 głosowych organów piszczałkowych, jedynych w swojej klasie w naszym Lubelskim Regionie, podniesie w przyszłości kulturę muzyczną mieszkańców i przybywających do Zamościa turystów. Serdecznie dziękujemy Fundacji PZU za uczestnictwo w naszym wspólnym i ważnym projekcie..
 8. Dary serc na odbudowę świątyni złożyli m.in.: Dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii, Jan Stańczak, Marzena i Michał Słomian, Magdalena i Robert Prędkiewicz, Krzysztof Ciurysek, Joanna i Jacek Droździel, Anna Mazur, Maria Serafin Stefanek, Łukasz Sieczkowski. Anna, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Andrzej Młynarski, Bożena Chmiel, Agnieszka Januszyk, Stanisław i Zofia Lewkowicz, Kacper Wanielista, Jacek Werengowski, Mieczysław Maciejewski, Rodzina Nizioł, Leokadia Dudek, Janina Ruda, Narzeczeni: Klaudia Kowalska i Daniel Wojczuk. Serdecznie dziękujemy. Dobry Bóg, niech wasze ofiary pomnoży stokrotnie. Pod Twoją obronę…
  .
 9. Zmarli, którzy zasnęli w Chrystusie, niech odpoczywają w nadziei życia wiecznego z Chrystusem w niebie.

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie, 16 maja 2021 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Tajemnicę Wniebowstąpienia Pańskiego. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje pamiątkę triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Dokładnie czterdziestym dniem był miniony czwartek, ale by większa liczba wiernych mogła duchowo przeżyć ten dzień, Kościół przeniósł obchód tej uroczystości na najbliższą niedzielę.
 2. Dzisiaj, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski.
 3. W najbliższą sobotę Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego i sama Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – wg ludowej nazwy Zielone Świątki. Nazwa wywodzi się z zielonej przyrody i wszelkiej wegetacji roślin i drzew. Niektórzy wycinali młode brzózki i stawiali je w obejściu domostw dla uczczenia Zesłania Ducha Świętego. W wielu tradycjach ludowych w tym czasie zasiane pola procesyjnie były obchodzone: niesiono chorągwie i śpiewano przy tym pobożne pieśni prosząc o Bożą opiekę nad ziemią, która rodzi pokarm dla życia. Duch Święty, Którego uczcimy za tydzień w Zielone Świątki jest mocą i duszą Kościoła Chrystusowego.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w świątyniach i domach. Odmawianie m.in. Litanii Loretańskiej jest sposobem wyrażania naszej miłości do Maryi i proszeniem o wstawiennictwo w naszych sprawach u Boga. Sam Jezus wisząc na krzyżu powierzył Maryi troskę o nasze zbawienie. Nasze nabożeństwa majowe są także okazją do wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakich doznaje od wielu ludzi.
 5. W następną niedzielę w katedrze zamojskiej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci. Niech nasze życie, życie dorosłych dopomoże im zawsze trwać przy Eucharystii.
 6. Wiernych prosimy o przyjście i sprawdzenie godziny zamówionych Mszy św. u Franciszkanów. W tej sprawie także telefonicznie można uzyskać informacje. Upewnienie się o zamówionych Mszach świętych wynika z planowanego otwarcia kościoła franciszkanów w lipcu br. i zmian celebracji Mszy św.
 7. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują montaż organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU Montaż, a następnie strojenia 36 głosowych organów piszczałkowych, jedynych w swojej klasie w naszym Lubelskim Regionie, podniesie w przyszłości kulturę muzyczną mieszkańców i przybywających do Zamościa turystów. Serdecznie dziękujemy Fundacji PZU za uczestnictwo w naszym wspólnym i ważnym projekcie.
 8. Ofiary na odbudowę kościoła franciszkanów w Zamościu w minionym czasie złożyli m.in.: Teodozja Stankiewicz, Renata Dolinna, Roman i Joanna Trześniowscy, Barbara i Zbigniew Sierak, Anna i Stanisław Kapłon, Zdzisława Palonka, Alicja Karchut, Krystyna Szajnoga, Jerzy Korzeniewski, Maria Karchut, Mieczysław Antoni Adamczuk, Helena Prędkiewicz, Anna Olko, Dagmara Kosarska, Helena i Walenty Jaroszuk,  Paweł Kozak, Maria Łysiak, Andrzej Bubeła, Małgorzata, Natalia i Sławomir Zubańscy, Andrzej Młynarski, Małgorzata Nurzyńska, Teresa Zalewska, KŻR z ul. Peowiaków, bl. nr 72. Ewa i Krystyna Gogojewicz. Na renowację tabernakulum ofiarę złożył Janusz Malicki. Pod Twoją obronę…
 9. Módlmy się zmarłych Parafian, Sympatyków, Dobrodziejów, Fundatorów kościoła. W minionym tygodniu zmarł śp. Andrzej Rudy z ul. Jordana, lat 60. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna, 9 maja 2021 r.

 

 1. Modlitwa po Komunii Świętej podczas Eucharystii „Wszechmogący, wieczny Boże, przez zmartwychwstanie Chrystusa odrodziłeś nas do życia wiecznego, pomnóż w nas owoce wielkanocnego Sakramentu i umocnij nasze serca pokarmem dającym zbawienie” przypomina, że mamy przynosić w życiu dobre owoce oraz to, że pokarmem zbawiającym jest przyjmowanie Ciała Chrystusa.
 2. W czwartek, 13 maja, Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Mikołaja w Zamościu rozpoczynamy nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu w 1981 roku w Rzymie na Watykanie dokonano zamachu na życie Jana Pawła II. Czego innego chciał Ali Agca i jego protektorzy, a czego innego Bóg i Jego Matka. W starciu tych dwóch sił niekwestionowanym zwycięzcą okazało się niebo. Jan Paweł II miał zginąć, a żyje! Dla nas, Polaków, jest niestraszonym Prorokiem, który wspomaga nas w miłowaniu Pana Boga, Matki Bożej i Ojczyzny.
 3. W piątek, 14 maja, święto Św. Macieja apostoła oraz wspominamy w tym dniu św. Maksymiliana Marię Kolbe.
 4. Następna niedziela, 16 maja, będzie uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu pamiętamy także o św. Andrzeju Boboli, męczenniku za wiarę, patronie Polski.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w świątyniach i domach. Odmawianie m.in. Litanii Loretańskiej jest sposobem wyrażania naszej miłości do Maryi i proszeniem o wstawiennictwo w naszych sprawach u Boga. Sam Jezus wisząc na krzyżu powierzył Maryi troskę o nasze zbawienie. Nasze nabożeństwa majowe są także okazją do wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakich doznaje od wielu ludzi.
 6. Wiernych prosimy o przyjście i sprawdzenie godziny zamówionych Mszy św. u Franciszkanów. W tej sprawie także telefonicznie można uzyskać informacje. Upewnienie się o zamówionych Mszach świętych wynika z planowanego otwarcia kościoła franciszkanów w lipcu br. i zmian celebracji Mszy św.
 7. Odbudowa kościoła. Jak informowaliśmy, zakończony został montaż organów piszczałkowych. Obecnie oczekujemy na ich strojenie. Pracy będzie wiele, bo organy posiadają ponad dwa tys. piszczałek. Każda z nich osobno będzie wymagała odpowiedniej harmonizacji. Poza strojeniem organów pracy jest jeszcze wiele, ale zmierzają ku zakończeniu. W najbliższych tygodniach będziemy finalizować prace tynkarskie i malarskie w kruchcie kościoła. Tam też będą montowane żeliwne okrągłe  schody do wejścia na chór kościoła. Oczekujemy na montaż nagłośnienia oraz ekranów z projektorami. Podziemia kościoła oczekują na przyjęcie wykonanych gablot z przewidzianą aranżacją.
 8. Inne prace i wyposażenie kościoła nie wchodzące w zakres unijnego dofinansowania. Z darów serc naszych Dobrodziejów został wykonany kamienny ołtarz eucharystyczny, ambona oraz kropielnice. Oczekujemy na ich dowóz z Portugalii. Poza tym, zostały wykonane cztery konfesjonały oraz zamówiliśmy do wykonania kilka dużych krzyży. Z ofiar wiernych zostanie wykonana także renowacja dawnego tabernakulum – częściowe ponowne złocenie. Myślimy także o zamówieniu mebli do dwóch obszernych zakrystii odbudowanego kościoła. Zawierzamy to wszystko Bożej Opatrzności, Matce Niepokalanej, Aniołom, Świętym oraz szczodrobliwości wiernych.
 9. Dziękujemy za już złożone dary serc, a w minionym czasie złożyli je m.in.: Kazimierz Adamczuk, Andrzej Młynarski, Krystyna i Witold Zającowie, Renata Ochniowska, Bogusław Mazik, Zofia Zwolan, Iwona Bełz, Józef i Maria Król, Zenon Kutnik, Zofia Radlińska, Bożena Karp, Ewa Herbin, Jacek Herc, Bogusława i Jan Obszańscy, Agnieszka Herc, Maria Mastalińska, Krystyna Legieć, Urszula Wybraniec Skardowska, Mariusz Tokarski, Marcin Zimek, Mirosława Dziedzic, Ryszarda Leszczyńska, Agnieszka Kozak, Jan Stanisławczuk, Danuta i Adam Denkiewicz, Państwo Stadnikowie: Zofia, Danuta, Bogdan. Rodzina Laskowskich, Ewa i Marian Wasil, Maria Paluch, Aleksandra i Karol Wojtynowie, Marian Łygas, Rodzina Sagan, Katarzyna i Kamil Lech, Maria Hulak, Leokadia Niedabylska, Maria Pańczyk, Waleria Teterycz, Halina Piskor.
 10. Bożej opiece polecamy naszych Dobrodziejów oraz pracowników trudzących się przy rewitalizacji naszej świątyni. Pd Twoją obronę…
 11. W minionym czasie zmarli: śp. Michał Edward Kręglicki z ul. Mokrej, lat 96; śp. Andrzej Mieczysław Niedabylski z ul. Chopina, lat 88. Wieczny odpoczynek…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Privacy Policy / Terms of Use