Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkanocna, 18.04.2021 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: w piątek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post; w sobotę wsp. św. Fidelisa z Sigmaringen, kapucyna i męczennika.
  .
 2. W następną niedzielę, 25 kwietnia, podczas Mszy św. w katedrze zamojskiej o godz. 14.30 dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zostaną rozdane pamiątkowe medaliki i książeczki.
  ..
 3. Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w internecie bardzo ważnego premierowego filmu ,,Wyrok na niewinnych”. To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik tamtej sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu ,,Niemy krzyk”. Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji, oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Film można zobaczyć w kinie internetowym pod adresem: www.RafaelKino.pl. Polecamy go szczególnie rodzicom i ich dorastającej młodzieży.
  .
 4. Zarząd Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu im. Karola Szymanowskiego ogłasza zapisy na rok szkolny 2021/2022r. Szczegóły na www. szkoły oraz na plakacie w gablocie.
  .
 5. Rewitalizacja kościoła franciszkanów. W minionym tygodniu panowie z firmy Zych rozpoczęli montaż organów piszczałkowych. Z wielką nadzieją patrzymy na ten ważny instrument dla liturgii w kościele i organizowania koncertów. Organy 36 głosowe będą instrumentem jedynym w swojej klasie w naszym Mieście i Regionie. Dzięki temu unikalnemu instrumentowi będzie kształtowana w przyszłości kultura muzyczna mieszkańców i przybywających do Zamościa gości. Złożoną ofiarą można wesprzeć tę muzyczną i wymagającą funduszy inwestycję. Dziękujemy za fundusze na organy już ofiarowane.
  .
 6. Dziękujemy za dary serca dla franciszkańskiej świątyni. W minionym czasie złożyli je m.in.: Alina Buczyńska, Marian Łygas, Jan i Anna, Irena Kiecana, Joanna i Paweł Kołodziejczyk, Józefa i Ryszard Zienkiewicz, Helena Ryściuk, Teresa Zalewska, Lucyna i Aleksander Bober, Mieczysław i Maryla Kowerscy, Maria Góreczna, Teresa Cięcera, Kacper Wanielista, Jacek Werengowski, Ludmiła Lachawiec, Piotr Toczek, Barbara i Marian Siemko, Piotr Miechowicz, Agnieszka Kozak, Zofia Pietrzyk. Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Bożena i Józef Chmiel, Andrzej Młynarski. Boże błogosław!
  .
 7. W minionym czasie zmarli: śp. Marek Stanisław Szulakiewicz z ul. Grodzkiej, lat 64; śp. Edward Caban z ul. Asnyka, lat 81; śp. Stanisława Zofia Serafin z ul. Peowiaków, lat 77. Wieczny odpoczynek….

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Privacy Policy / Terms of Use