Aktualności

Druga rocznica konsekracji kościoła

W święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, dzisiaj w niedzielę, 17 września, mija druga rocznica konsekracji naszego kościoła. W parafii Uroczystość. Wyrażamy wdzięczność Bogu i ludziom za rewitalizację naszej świątyni.

Czytaj dalej »

Muzyczny wieczór

Muzyczny wieczór  Michał Greszta – organy Magdalena Greszta – waltornia Paweł Grosman – trąbka   16 września godz. 19.00   Program: J.S. Bach, H. Purcel, M. Lorenc, J. Stanley, M.Greszta

Czytaj dalej »

Wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe

14 sierpnia wspominamy Świętego Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina i męczennika; założyciela Niepokalanowa i Rycerstwa Niepokalanej, misjonarza i wydawcy. W tym dniu modlimy się za wszystkich pomordowanych w obozach i więzieniach. Ojciec Maksymilian zginął w Oświęcimiu w bunkrze głodowym w 1941 r.

Czytaj dalej »

Święto św. Klary, założycielki Sióstr Klarysek

Klara urodziła się w Asyżu w 1193 lub 1194 r. Była najstarszą z trzech córek pana Favarone z rycerskiego rodu Offreduccio i jego żony Ortolany. Jej matka, podczas ciąży, w trakcie modlitwy usłyszała słowa: „Nie bój się, gdyż to dziecko zabłyśnie swym życiem jaśniej niż słońce!” Pod wpływem tych słów

Czytaj dalej »

Koncert muzyki organowej i kameralnej

Koncert muzyki organowej i kameralnej – „Ku chwale Pana” 13 sierpnia godz. 19.00   Wykonawcy: Amelia Pankiewicz – skrzypce Konrad Zając – trąbka Dawid Szwal – organy   W programie: J. S. Bach, E. Morricone, E. Gigout, T. Albinoni, oraz kompozycje własne Dawida Szwala.  

Czytaj dalej »

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.