XXX Niedziela Zwykła, 23 października 2022 r.

  Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00. Kalendarz liturgiczny: w piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon miał przydomek Zelota – Gorliwiec, ze względu na gorliwość w zachowywaniu Prawa Mojżeszowego. Św. Juda Tadeusz, brat Jakuba Młodszego, był krewnym Pana Jezusa. Jest autorem listu zaliczonego do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni wzywają go jako orędownika w sprawach beznadziejnych. Nabożeństwa różańcowe: 17.30, dla dzieci w poniedziałki i czwartki, godz. 16.15. Przygotowanie dla dzieci i rodziców do Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w każdą niedzielę przez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej o godz. 10.30. Ofiary na

Czytaj dalej »

XXIX Niedziela Zwykła, 16 października 2022 r.

  Dzisiaj XXII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Z tej racji jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla uczącej się młodzieży. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek, 18 października obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty, będącego z zawodu lekarzem. Jest patronem Służby Zdrowia – wszystkich osób pracujących w ochronie medycznej; w czwartek wsp. św. Jana Kantego; w sobotę wsp. św. Jana Pawła II, naszego papieża, polaka. We wtorek swoje imieniny obchodzi o. Łukasz Rombel. Msza św.

Czytaj dalej »

XXVIII Niedziela Zwykła, 9 października 2022 r.

  Dzisiaj czytany jest List Pasterski zapowiadający XXII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Z tej racji w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla uczącej się młodzieży. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wsp. o. Honorata Koźmińskiego, kapucyna; w sobotę wsp. św. Teresy od Jezusa; w piątek wsp św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego. Za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w czwartek, 13 października, które rozpoczniemy modlitwa różańcową o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólne i duchowe wspólne spotkanie z Matką Bożą.

Czytaj dalej »

XXVII Niedziela Zwykła, 2.10.2022

  Pierwsza Niedziela Miesiąca: spotkania KŻR po Eucharystii o godz. 9.00 i 12.00. Dzisiaj w niedzielę w kościele, godz. 14.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30; dla dzieci w poniedziałki i czwartki, godz. 16.00. W poniedziałek, 3 października, zapraszamy na nabożeństwo celebrowane jedynie raz w roku Transitus – duchowe przeżycie śmierci św. Franciszka z Asyżu i jego przejście do Nieba. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Przychodzimy ze świecami. We wtorek, 4 października, Uroczystość Odpustowa św. Franciszka z Asyżu, Założyciela Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz.:

Czytaj dalej »

XXVI Niedziela Zwykła, 25.09.2022

  Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w środę wsp. św. Wacława, męczennika; w czwartek wsp. świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wsp. św. Hieronima. W sobotę, pierwszego października rozpoczynamy nabożeństwa październikowe, które będą sprawowanego w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30. Tego dnia różaniec fatimski po Eucharystii o godz. 9.00. W tym dniu wspominamy także św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Odbędą się spotkania KŻR. Dzisiaj w niedzielę zbieramy ofiary na tacę na potrzeby WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Zapraszamy do nabycia wyjątkowego franciszkańskiego kalendarza na nowy 2023 rok.

Czytaj dalej »

XXV Niedziela zwykła, 18 września 2022

  Dzisiaj rozpoczynamy renowację misji, które przeszło rok temu zostały przeprowadzone przez Ojców Redemptorystów. Od niedzieli do środy włącznie poprowadzi je o. Ireneusz Homoncik. Program renowacji misji wg istniejącego w naszym kościele planu dnia niedzielnego i powszedniego. Zapraszamy. W sobotę, w Święto Stygmatów św. Franciszka, dziękowaliśmy Bogu za dar poświęcenia naszego kościoła. Uroczystość ta miała miejsce i czas, 17 września 2021 r. Przypominajmy sobie także, że każdy z nas stał się świątynią Boga Jemu poświęconą w chwili chrztu świętego. Dzisiaj w niedzielę, w kościele odbędą się dwa spotkania: dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00 oraz dla rodziców dzieci przygotowujących się

Czytaj dalej »

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.