Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Rocznica otwarcia odbudowanego kościoła

Dzisiaj, 3 lipca, przeżywamy pierwszą rocznicę otwarcia dla kultu naszego kościoła. W ubiegłym roku, 3 lipca, w sobotę, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Rojka i Ojca Prowincjała Grzegorza Bartosika z duchowieństwem i wiernymi przenieśliśmy w procesji Najświętszy Sakrament z kościoła św. Mikołaja OO. Redemptorystów do odbudowanego kościoła Franciszkanów.  Całkowite zamknięcie kościoła nastąpiło 5 listopada 2017 r. Tego listopadowego dnia wieczorem w niedzielę po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 w procesji przenieśliśmy Najświętszy Sakrament do kościoła św. Mikołaja OO. Redemptorystów na czas odbudowy, która trwała trzy lata i siedem miesięcy. Dziękujemy Bogu, Matce Niepokalanej, Świętym; dziękujemy wielu Ludziom za wkład serca i umysłu; za wkład fizycznego, materialnego i duchowego wysiłku w wielki dar odbudowy. Ciebie Boga wysławiamy…
W dniu 3 lipca, mija także 28 rocznica funkcjonowania parafii pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie i duszpasterską opieką Ojców Franciszkanów (1994-2022). Wcześniej parafia była prowadzona przez Ojców Redemptorystów z kościołem parafialnym pw. św. Mikołaja.
Dzisiaj spotkania KŻR, wieczorem natomiast o godz. 20.00 wystąpi Chór „Gloria” z Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Występowi Chóru patronują przedstawiciele Rządu RP, Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, miasta Zamościa, Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i Arcybiskup  Eugeniusz Popowicz.

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.