Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek. W katedrze zamojskiej o godz. 10.00 Msza Krzyżma św. W tym dniu Msza św. będzie celebrowana dopiero wieczorem. O godz. 18.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne Mszą Wieczerzy Pańskiej. Dzień ten jest świętem kapłanów. W naszych modlitwach wyraźmy Bogu wdzięczność za kapłanów, którzy udzielali nam sakramenty święte oraz przybliżali nas do Boga i Kościoła. Po Liturgii wieczornej w Wielki Czwartek Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy przechowania. Adoracja w kościele do godz. 22.00.

Wielki Piątek. Jest to dzień medytacji (rozważania) Męki Pańskiej. W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 10.00, Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek nie celebruje się Mszy św. Liturgia na cześć Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Bożego. Adoracja do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota. W tym dniu również nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 20.00, należy już do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na Liturgię wieczorną prosimy o przyniesienie świec. W Wielką Sobotę od wczesnych godzin rannych będą zbierane do wystawionych koszy dary dla ubogich oraz dla sióstr Klarysek. Zebrane dary tego samego dnia zostaną rozdane w punkcie charytatywnym przy naszym klasztorze. Rozdawanie darów rozpocznie się o godz. 12.00. Błogosławienie pokarmów w kościele odbywać się będzie w godz. 8.00 – 15.00. Właściwszym symbolem wielkanocnym od zajączków wkładanych do koszyczków są baranki paschalne, które symbolizują Baranka Bożego – Jezusa Chrystusa.

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.