Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela, 22 stycznia 2023 r.

 

  1. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek wsp. św. Franciszka Salezego; w środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła; w czwartek wsp. świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w sobotę wsp. św. Tomasza z Akwinu.
  2. Przypominamy rodzicom o większe zainteresowanie się dziećmi i młodzieżą w ich przygotowywaniu się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz sakramentu bierzmowania. Nauka i wiara kształtują w człowieku jego tożsamość narodową pośród innych narodów. Jan Zamoyski w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej w 1600 roku napisał słowa „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”.
  3. W następną niedzielę spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 14.00.
  4. Dziękujemy za składane ofiary poza tacą na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary złożyli m.in.: Bożena i Wojciech Wróblewscy, Teresa i Marek Pizoń, KŻR św. Andrzeja Boboli, Joanna i Roman Trześniowscy, Katarzyna Mazur, Kazimiera i Janusz Usidius, Kazimiera i Tadeusz Matyjasek, Krystyna Łońska, Teresa i Bolesław Krukowscy, Waleria i Andrzej Niańko, Marta Włodarczyk, Marianna i Władysław Pudłowscy, Krystyna i Tomasz Zawiślak, Teresa i Dariusz Malon, Ewa Klimaczak, Cecylia Pawlak, Jan i Alfreda Bodys, Roman Czapla, Kazimiera i Henryk Piróg, Halina Piskor, Krystyna i Tadeusz Dąbrowscy, Danuta i Jan Greszta, Helena Młynarczyk, Jacek Czerniło, Krystyna Gorzkiewicz, Alicja i Daniel Stachurscy, Iwona i Robert Dziaduszek, Krystyna i Witold Zającowie, Henryka i Andrzej Szpatuśko, Wiesława Bobak, Państwo Mazurkowie, Eugenia Sidor, Bogusława i Jan Obszańscy, Marzena i Michał Słomianowie. Składane ofiary przeznaczamy m.in. na ogrzewanie kościoła z kryptami i energię elektryczną. Bóg zapłać!
  5. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie Parafian. Powinno to być ważne wydarzenie duchowe w naszych domach.
  6. W minionym czasie z życiem ziemskim pożegnali się: śp. Stanisław Wilk z ul. Koźmiana, lat 74; śp. Sebastian Mateusz Grabowski z ul. Grunwaldzkiej, lat 32; śp. Irena Klimek z ul. Lipskiej, lat 69 (pogrzeb we wtorek). Dobry Jezu…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.