Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

III Niedziela Wielkanocna, 14 kwietnia 2024

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. 14 kwietnia przypada także święto Chrztu Polski. Dzisiaj mija już 1058 lat od Chrztu naszej Ojczyzny.
 2. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski modlimy się dziś szczególnie w intencji ochrony życia osób nienarodzonych. Przez dobrowolną, świadomą i trwałą postawę akceptacji dla aborcji osoby takie wykluczają się z możliwości korzystania z sakramentów spowiedzi i Komunii Świętej.
 3. Za tydzień w niedzielę, 21 kwietnia, koncert organowy Pana Mateusza Rzewuskiego w naszym kościele, godz. 19.00. Zapraszamy.
 4. Dziękujemy za składane ofiary na funkcjonowanie i utrzymanie kościoła.
 5. W naszym kościele trwają już próby liturgiczne dzieci przygotowujące się do przeżycia Komunii Rocznicowej i Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców prosimy o obecność w miarę możliwości na tych próbach oraz świadectwo życia przez przystępowanie do spowiedzi i Eucharystii nie tylko z racji Komunii dziecka. Świadectwa rodziców dzieci potrzebują systematycznie i trwale. Rodzice, którzy mają przeszkody kanoniczne w przystąpieniu do sakramentów, tę sprawę umiejętnie, jeśli trzeba dzieciom wytłumaczą. Wiernym przypominamy, że poza zagrożeniem życia, nie ma w Kościele dla osób z przeszkodami kanonicznymi jednorazowych rozgrzeszeń i jednorazowego przystępowania do Komunii św. np. z racji Komunii dziecka czy pogrzebu bliskiej osoby, czy jeszcze innych sytuacji. Mimo tych przeszkód u wielu, Kościół jednak zachęca te osoby do życia modlitwą, przykazaniami, uczynkami pobożności, słuchania Słowa Bożego podczas Eucharystii, dawania dobrego świadectwa dzieciom.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Tomasz Kłyż i Klaudia Kłyż z parafii tutejszej; Tomasz Szubtarski z parafii Stary Zamość i Aneta Hajduk z parafii tutejszej; Damian Mazurek z parafii św. Krzyża w Zamościu i Karolina Bajak z parafii tutejszej.
 7. Parafia Franciszkanów w Zamościu organizuje konkurs malarski dla dzieci i młodzież szkół podstawowych. Zadaniem będzie namalowanie na płótnie obrazu „Stworzenie Świata” i „Arka Noego”. Prace uczestników będą prowadzone pod opieką zamojskiej pracowni artystycznej „W ramach sztuki”, ul. Bazyliańska 19. Chętnych zgłaszają rodzice w tym tygodniu. Prace młodych artystów odbędą się w wyznaczony piątek lub sobotę. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody.
 8. W kruchcie kościoła jest wystawa poświęcona małżeństwu i rodzinie. Dzisiaj małżeństwa i rodziny są zagrożone działaniem złych ideologii. Dziękujemy Akademii Zamojskiej za udostępnienie tej wystawy i zapraszamy do jej obejrzenia.
 9. Zapraszamy do kruchty na kiermasz książki. Ofiary za książki dobrowolne.
 10. W dniu 17 kwietnia w kościele św. Katarzyny w Zamościu wykład „Wychowawcza rola Słowa w rodzinie”, godz. 18.00.
 11. Krucjata modlitwy z procesją za Ojczyznę będzie prowadzona przez duszpasterzy kościoła św. Katarzyny w Zamościu w dniach: 21 kwietnia; 19 maja i 16 czerwca.
 12. Módlmy się za zmarłych.

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.