Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Palmowa, 10 kwietnia 2022

Niedziela Palmowa, 10 kwietnia 2022

 1. Niedziela Palmowa jest pamiątką wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie później nastąpiła Jego śmierć, a po niej zmartwychwstanie.
 2. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 3. Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa. Rozpoczęcie, godz. 19.15. Zapraszamy
 4. Dzisiaj w niedzielę po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami młodzieży z siódmych klas Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. Spotkanie to dotyczy rodziców i ich dzieci, którzy wyrażają wolę przygotowania się i otrzymania sakramentu bierzmowania w naszej Parafii w 2023 roku.
 5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Mariusz Kudela z Parafii tutejszej z Pauliną Anną Widła z parafii Św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim; Kamil Pruchnicki i Justyna Weronika Pruchnicka z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 6. W minionym czasie ofiary na potrzeby funkcjonowania kościoła złożyli m.in.: Renata Michalik, Piotr Miechowicz, Henryka Grela Tomaszewska, Janina Karchut, Ryszarda Leszczyńska, Maria Stefanek Serafin, Sabina i Mieczysław Janda, KŻR nr 4, Państwo Sahajkowie, Wiesława Jaskuła, KŻR nr 3, Pani Stanisława, Władysława Jaczyńska, KŻR pw. św. Faustyny. Dziękujemy osobom zaangażowanym w sprzątanie kościoła. Bóg zapłać!
 7. Wielki Czwartek. W katedrze zamojskiej o godz. 10.00 Msza Krzyżma św. W tym dniu Msza św. będzie celebrowana dopiero wieczorem. O godz. 18.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne Mszą Wieczerzy Pańskiej. Dzień ten jest świętem kapłanów. W naszych modlitwach wyraźmy Bogu wdzięczność za kapłanów, którzy udzielali nam sakramenty święte oraz przybliżali nas do Boga i Kościoła. Po Liturgii wieczornej w Wielki Czwartek Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy przechowania. Adoracja w kościele do godz. 22.00.
 8. Wielki Piątek. Jest to dzień medytacji (rozważania) Męki Pańskiej. W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 10.00, Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek nie celebruje się Mszy św. Liturgia na cześć Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Bożego. Adoracja do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 9. Wielka Sobota. W tym dniu również nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 20.00, należy już do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na Liturgię wieczorną prosimy o przyniesienie świec. W Wielką Sobotę od wczesnych godzin rannych będą zbierane do wystawionych koszy dary dla ubogich oraz dla sióstr Klarysek. Zebrane dary tego samego dnia zostaną rozdane w punkcie charytatywnym przy naszym klasztorze. Rozdawanie darów rozpocznie się o godz. 12.00. Błogosławienie pokarmów w kościele odbywać się będzie w godz. 8.00 – 15.00. Właściwszym symbolem wielkanocnym od zajączków wkładanych do koszyczków są baranki paschalne, które symbolizują Baranka Bożego – Jezusa Chrystusa.
 10. Wielki Piątek i Wielka Sobota to czas adoracji Pana Jezusa. W tych dniach otwarte są świątynie dla wiernych, abyśmy mogli uczcić Pana, który cierpiał za nas, aby nas zbawić. W miarę możliwości czasowych i zdrowotnych zapraszamy Parafian do adoracji i modlitwy.
 11. Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy uroczystą Mszą św. Rezurekcyjną o godz. 6.00. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Franciszkanie będą sprawować wg porządku niedzielnego.
 12. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Pana Michała Greszty, godz. 19.15.
 13. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
 14. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego z Parafii śp. Zofię Stadnik, lat 92, zmarłych Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Módlmy się za poległych żołnierzy i cywilów na wojnie na Ukrainie, za tych, którzy polegli w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 r. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.