Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Zwykła, 31 lipca 2022 r.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę, 31 lipca, z naszego kościoła będzie transmitowana przez TVP Polonia Msza św. o godz. 13.00. Eucharystii o godz. 12.00 nie będzie. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Marian Rojek z naszym Prowincjałem o. Grzegorzem Bartosikiem. Zapraszamy na tę Eucharystię.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas naszych narodowych polskich świąt związanych z osobą Maryi. Sierpień to również czas modlitwy o trzeźwość narodu i podejmowania abstynencji.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek, 1 sierpnia, wsp. św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora kościoła. 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; we wtorek, 2 sierpnia, w kościołach franciszkańskich i parafialnych jest możliwość zyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli, Matki Bożej Anielskiej. Każdy wierny może uzyskać odpusty dla siebie lub ofiarować je za zmarłych. Odpustów nie ofiarujemy za żyjących; w czwartek wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów; w sobotę obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. W Starym Testamencie powszechne było przekonanie, że Jahwe pokazuje się Ludowi w obłoku (Wj 40, 34; 1 Sm 8, 11). W naszym regionie jest zwyczaj, że wierni przynoszą do poświęcenia ziele kopru. Ludzie są mocno przekonani, że poświęcone przez kapłana ziele jest dobrym i skutecznym lekarstwem w różnych dolegliwościach, chorobach ludzi i zwierząt domowych. Eucharystia w święto Przemienienia jak w dni powszednie.
 4. W tym tygodniu dni odnowy duchowej: Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
 5. W następną niedzielę spotkania KŻR.
 6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Kacper Przybyszewski i Patrycja Wiśniewska z parafii tutejszej; Łukasz Węgliński i Kinga Tabilewicz parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary poza tacą złożyli m.in.: Andrzej Młynarski, Eugenia, Anna i Marek Maciejewscy, Maria Dyjak, Barbara Anna Fijołek, Danuta Domaniewska, Ryszarda Leszczyńska, Ryszard Herc, Bożena Lenard, Joanna i Jacek Droździel, Aleksandra Wojtyga, Irena Piasecka. Bóg zapłać!
 8. Firma stolarska Czesław Mazur z Szarowoli wykonała i już zmontowała szafy w dużej zakrystii. W następną niedzielę będzie można je obejrzeć.
 9. W ciągu tygodnia w kościele w ustawionych gablotach umieszczono ikony pisane przez pasjonatów tej sztuki sakralnej z umieszczonymi opisami. Pani Małgorzacie Gontarz dziękujemy za wykonaną część opisową tej wystawy.
 10. Módlmy się za dzieci, młodzież i rozpoczynających wakacje, aby trwali przy Bogu i sakramentach. Aniele Boży, stróżu mój…
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.