Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Siódma niedziela zwykła, 20 lutego 2022

 

  1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek święto Katedry św. Piotra Apostoła. Katedra św. Piotra przypomina, że Chrystus powierzył mu urząd swojego zastępcy na ziemi. Wiara św. Piotra jest skałą, na której Chrystus zbudował swój Kościół.; w środę wsp. św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Św. Polikarp, uczeń św. Jana Apostoła i biskup Smyrny, jest jedną z najczcigodniejszych postaci chrześcijańskiej starożytności. Długie życie zakończył chwalebnym męczeństwem, opisanym przez chrześcijan ze Smyrny. Prokonsulowi, domagającemu się od niego zaparcia się Chrystusa, św. Polikarp odpowiedział: „Osiemdziesiąt sześć lat służę Chrystusowi, nigdy nie wyrządził mi krzywdy, jakże bym mógł bluźnić memu Królowi i Zbawcy?” Został spalony na stadionie w Smyrnie 23 lutego 155 roku.
  2. Za tydzień w niedzielę, 27 lutego, spotkanie w kościele dla przygotowanych kandydatów do bierzmowania o godz. 14.00 (zmiana godziny z 16.00 na 14.00).
  3. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Michał Jan Kamiński z Parafii Św. Krzyża w Zamościu z Moniką Magdą Wolską z parafii tutejszej. Karol Karpiuk z Parafii tutejszej z Pauliną Pokrywka z Parafii w Łabuniach. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  4. Ofiary na potrzeby kościoła m.in. na energię i ogrzewanie złożyli: Państwo Łubkowscy, Aleksandra Naworol, Sylwia Jancarz, Barbara i Wiesław Hamerscy, Teresa i Marcin Król, Alfreda Oberda, Elzbieta i Mieczysław Panas, Ewa Szewera, Leokadia Frykowska. Bóg zapłać! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają funkcjonowanie naszej świątyni.
  5. Zapraszamy na kolejny koncert organowy w naszym kościele. Odbędzie się on w sobotę, 26 lutego, o godz. 19.00 w wykonaniu pana prof. Michała Dąbrowskiego, organisty z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie.
  6. W kilkudziesięciu miastach Polski i Europy z 26 na 27 lutego odbędzie się modlitewne spotkanie pn. „Noc Walki Duchowej o błogosławieństwo dla Polski”  przez wstawiennictwo świętego Andrzeja Boboli. W Zamościu to wydarzenie odbędzie się w kościele św. Katarzyny. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania nastąpi 26 lutego o godz. 21.30 i trwać będzie do godz. 7.00 następnego dnia.
  7. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo…
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie z terenu Parafii z życiem ziemskim pożegnała się śp. Elżbieta Panas z ul. Głowackiego, lat 72. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.