Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Szósta Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2024 r.

  1. Rozpoczęliśmy nowy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30. Maryjność wiernych wskazuje na prawdziwą wiarę i na autentyczne jej przeżywanie. Pobożność maryjna prowadzić powinna ku prawdziwej wierze objawionej w Chrystusie Zmartwychwstałym.
  2. W pierwszą niedzielę miesiąca spotkania KŻR po Eucharystii o godz. 9.00 i 12.00. Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj: Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  3. W niedzielę po Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00 i 14.30 będzie możliwość wejścia z przewodnikiem do kryp naszego kościoła.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski.
  5. W następną niedzielę, 12 maja, liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Komunia Święta Rocznicowa dzieci o godz. 10.00. Mszę św. rozpoczniemy pół godziny wcześniej.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Mateusz Dec i Agnieszka Molas z parafii tutejszej; Michał Dudek z parafii Dołhobyczów i Zuzanna Mikuła z parafii tutejszej; Krzysztof Jach z parafii Świętej Trójcy w Czudcu k. Rzeszowa z Martą Cisek z parafii tutejszej. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach między tymi narzeczonymi do zawarcia ważności sakramentu małżeństwa, powinien o tym powiadomić proboszcza parafii.
  7. Ofiary poza tacą na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni złożyli m.inn.: Krzysztof Jędruszczak, Ewa Górska, Dominika, Henryka Siwiło. Bóg zapłać.
  8. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków, Dobrodziejów i Fundatorów kościoła. Na terenie parafii w klasztorze Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi z życiem ziemskim pożegnała się śp. siostra Maria Teresa Spychalska, lat 67. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o godz. 11.30. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.