Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XIII Niedziela Zwykła, 2 lipca 2023

  1. Dzisiaj spotkania KŻR.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych do puszek będą zbierane ofiary na renowację budynku przy ul. Orlicz Dreszera w Zamościu.
  3. Jutro, 3 lipca, druga rocznica otwarcia dla kultu naszego kościoła. Dwa lata temu w sobotę, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Rojka i Ojca Prowincjała Grzegorza Bartosika z duchowieństwem i wiernymi przenieśliśmy w procesji Najświętszy Sakrament z kościoła św. Mikołaja OO. Redemptorystów do odbudowanego kościoła Franciszkanów. Całkowite zamknięcie kościoła nastąpiło 5 listopada 2017 r. Dziękujemy Bogu, Matce Niepokalanej, Świętym; dziękujemy wielu Ludziom za wkład serca i umysłu; za wkład fizycznego, materialnego i duchowego wysiłku w wielki dar odbudowy.
  4. W dniu 3 lipca, mija także 29 rocznica funkcjonowania parafii pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie i duszpasterską opieką Ojców Franciszkanów (1994-2023). Wcześniej parafia była prowadzona przez Ojców Redemptorystów z kościołem parafialnym pw. św. Mikołaja.
  5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła; w czwartek wsp. bł Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w sobotę wsp. św. Jana z Dukli, franciszkanina. Jedna z krypt w naszym kościele jest jemu poświęcona; najbliższy czwartek i piątek są pierwszymi dniami miesiąca. W czasie wakacji do chorych w parafii z posługą duszpasterską udajemy się tylko na wezwanie.
  6. Od poniedziałku, 3 lipca, do ostatniej niedzieli sierpnia br. w naszym kościele Msze św. będą sprawować także Ojcowie Redemptoryści. Kościół św. Mikołaja zostaje zamknięty ze względu na remonty wewnątrz.
  7. Ofiarodawców odczytamy za tydzień.
  8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Paweł Władysław Wolski z parafii tutejszej z Justyną Pieczykolan ze Starego Zamościa. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  9. Módlmy się za dzieci, młodzież i rozpoczynających wakacje, aby trwali przy Bogu i sakramentach.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.