Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XIV Niedziela Zwykła, 9 lipca 2023

 

  1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w środę wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek, 13 lipca, nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00; w piątek, 14 lipca, wspominamy męczeństwo św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbego. Nabożeństwo po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; w sobotę święto św. Bonawentury, franciszkańskiego kardynała i doktora Kościoła.
  2. Zapraszamy na spotkanie Exodus Młodych, które odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Zwierzyńcu. Będą interesujący goście, koncerty, nabożeństwa, warsztaty. Szczegóły na stronie internetowej.
  3. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Paweł Władysław Wolski z parafii tutejszej z Justyną Pieczykolan ze Starego Zamościa. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary poza tacą złożyli m.in.: Barbara Anna Fijołek, Tomasz Lewczyk, Jan Hrycak, Jan Stańczak, Agnieszka Kozak, Piotr Miechowicz, Danuta Pleskaczyńska, KŻR nr 10, Andrzej Młynarski, Bożena i Józef Chmiel, Krzysztof Andrzej Jędruszczak, Jan Stańczak, Eugenia Sidor, Państwo Sahajkowie, Państwo Zającowie. Bóg zapłać!
  5. Za dwa tygodnie w niedzielę, 23 lipca, godz. 19.00 koncert organowy w wykonaniu Pana Stanisława Maryjewskiego z Lublina. Zapraszamy.
  6. Módlmy się za dzieci, młodzież i rozpoczynających wakacje, aby trwali przy Bogu i sakramentach. Aniele Boży, stróżu mój…
  7. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.