Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XV Niedziela Zwykła, 16 lipca 2023

 

  1. W perspektywie dzisiejszej Ewangelii widzimy, że Siewcą jest przede wszystkim Bóg. On rozsiewa hojnie dobro. Udziela obficie swoich łask. Nikomu niczego nie szczędzi. Każdy człowiek jest obdarowany Jego darami. Nikt nie może więc powiedzieć, że ominęła go Boża łaska. Każdy ma jej tyle, ile potrzebuje.
  2. Dzisiaj w naszej świątyni na modlitwie, godz. 10.30 gościmy przedstawicieli 20 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystyczny Eurofolk.
  3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. św. Szymona z Lipnicy; w środę wsp. bł. męczenników franciszkańskich, którzy zginęli na Białorusi w czasie drugiej wojny światowej: o. Achilesa Puchały i o. Hermana Stępnia; w piątek wsp. św. Wawrzyńca z Brindisi; w sobotę Święto św. Marii Magdaleny.
  4. W niedzielę, 23 lipca, koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu Pana Stanisława Maryjewskiego z Lublina, godz. 19.00. Zapraszamy.
  5. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w „Exodusie Młodych”, który odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Zwierzyńcu. Szczegóły na stronie internetowej, w aplikacji.
  6. Kolejna Krucjata Różańcowa za Ojczyznę organizowana przez duszpasterzy z kościoła św. Katarzyny w Zamościu odbędzie się dzisiaj, 16 lipca: godz. 15.15 marsz pokutny, a o godz. 17.00 Msza św.
  7. W piątek (14 lipca) zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na prace na zabytkowym Cmentarzu Parafialnym przy ul. Peowiaków Cmentarz ma szanse otrzymać 3 430 000 zł jako refundację po wykonaniu prac. Bardzo prosimy o zakup cegiełek lub wpłat na konto na prace na cmentarzu. Jeśli nie skorzystamy obecnie z tych środków, w przyszłości opłaty cmentarne będą musiały znacznie wzrosnąć. Dlatego bardzo prosimy też zachęcać krewnych i znajomych do składania ofiar. Do tej pory zebrano kwotę 105 tys. zł, ofiary złożyło niespełna 1 000 rodzin. Wielkie Bóg zapłać. W ostatnim czasie usunięto na cmentarzu drzewa, które groziły zawaleniem i stwarzały zagrożenie dla mienia oraz dla zdrowia i życia ludzi.
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Maria Sokołowska z ul. Obronnej, lat 91. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.