Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XX Niedziela zwykła, 14 sierpnia 2022

 

  1. Dzisiaj, w niedzielę, kazania głosić będą Ojcowie Redemptoryści oraz zbierać ofiary na potrzeby odnowy kościoła św. Mikołaja w Zamościu.
  2. Dzisiaj wspominamy Świętego Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina i męczennika; założyciela Niepokalanowa i Rycerstwa Niepokalanej, misjonarza i wydawcy. W tym dniu modlimy się za wszystkich pomordowanych w obozach i więzieniach. Ojciec Maksymilian zginął w Oświęcimiu w bunkrze głodowym w dniu 14 sierpnia 1941 r.
  3. Jutro w poniedziałek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Będzie błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i owoców. W poniedziałek także koncert organowy o godz. 19.00 w wykonaniu Pana Pawła Seligmana. Zapraszamy.
  4. W sobotę, 20 sierpnia, na Rynku Wodnym w Zamościu wystąpi zespół muzyczny Pokój i Dobro z WSD Franciszkanów z Łodzi – Łagiewnik, godz. 19.00. Zapraszamy.
  5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Piotr Mazur z parafii wojskowej pw. św. Jana Bożego w Zamościu z Joanną Mazurek parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary złożyli m.in.: Maria Stefanek Serafin, Piotr Miechowicz, Zofia i Zenon Małeccy, Stanisław Misztal, Bogusława i Jan Obszańscy, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Elżbieta Kowalewska, Maria i Robert Pawłowscy, Agnieszka Kozak, Andrzej Młynarski, Jan Stańczak.
  7. Już są zamontowane w dużej zakrystii nowe szafy z drewna dębowego. W niedługim czasie będzie można je obejrzeć. Brakuje jeszcze lustra i wykończenia wieszaków na ubrania. Mogliśmy je wykonać ze składanych ofiar. Dzięki Waszym darom serc możemy opłacać rachunki za wodę, energię, gaz, ogrzewanie oraz utrzymywać pracowników klasztoru, muzeum i kościoła. Duża część koncertów organowych i innych wydarzeń kulturalnych również jest finansowana z ofiar wiernych. Bóg niech wynagrodzi!
  8. W dniach 9 i 11 sierpnia br. Panowie muzycy z Warszawy i Łodzi nagrywali na naszych organach piszczałkowych utwory muzyczne. Umieścimy ten materiał na nośnikach elektronicznym i będziemy rozprowadzać wśród wiernych.
  9. Przygotowaliśmy do druku kalendarz na nowy rok 2023 z licznymi zdjęciami z czasu odbudowy kościoła. W niedługim czasie będzie można go nabyć.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.