Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela, 29 stycznia 2023 r.

 1. W niedzielę chór Cantate Deo działający przy naszej parafii ubogaci śpiewem kolęd Mszę św. o godz. 18.00, a po Eucharystii będziemy mogli wspólnie kolędować. Zapraszamy.
 2. Dzisiaj w niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. św. Jana Bosko, prezbitera; w czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego. Będziemy święcić gromnice. Święty Jan Paweł II ustanowił święto Ofiarowania Pańskiego Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Msze św.: 7.00; 9.00;11.00;15.30;18.00. W tym dniu w naszym kościele od godz. 10.30 będzie przeżywany Diecezjalny dzień życia konsekrowanego z Eucharystią o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny Marian Rojek. Na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej są zgromadzenia: Małe Siostry Jezusa, Klaryski, Mniszki Kamedułki, Córki Maryi Niepokalanej, Serafitki, Albertynki, Benedyktynki, Franciszkanki Misjonarki Maryi, Siostry Najświętszego Imienia Jezus, Służebniczki Starowiejskie, Felicjanki, Józefitki, osoby Świeckiego Instytutu Spigolatrici della Chiesa oraz Franciszkanie Konwentualni, Franciszkanie Bernardyni, Redemptoryści i Misjonarze Krwi Chrystusa.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca w Ofiarowanie Pańskie, pomodlimy się także o nowe powołania do kapłaństwa, zakonu i misji po Eucharystii o godz. 9.00.
 5. W piątek, 3 lutego, chrześcijanie przez spowiedź i Komunię Świętą wynagradzają za grzechy i zniewagi przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych. W tym dniu chętnych pobłogosławimy świecami św. Błażeja, biskupa i męczennika.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lutego, wynagradzamy za grzechy i zniewagi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec Fatimski po Eucharystii o godz. 9.00.
 7. W następną niedzielę, 5 lutego, spotkania KŻR po Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00. Następna niedziela to także dzień św. Agaty. Będziemy błogosławić przyniesiony chleb i sól. Według tradycji sól św. Agaty strzeże od ognia chaty. W tym dniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo tej patronki o opiekę nad naszymi domami i za osoby chore na nowotwory.
 8. Ofiary na utrzymanie kościoła poza tacą złożyli m.in.: Leokadia Piwko, Jolanta Markiewicz, Alicja Lisiuk, Joanna i Małgorzata Magryta, Stanisława i Jan Kopcowie, Aleksander i Mirosława Bubiłek, Irena i Jarosław Łuczka, Zofia i Zenon Małeccy, Halina i Jan Gałka, Wiesława Gąska, Jadwiga i Czesław Kapłon, Jadwiga i Jan Grela, Ewa i Wojciech Cioch, Jerzy Nowosadzki, Irena Władek, Kazimiera Kalinowska, Teresa Pałka, Jadwiga i Jerzy Kondras, Mirosław i Alicja Głąb, Elżbieta i Roman Szyport, Zofia i Wiesław Romaniuk, Zofia i Adam Margol, Urszula i Lech Szyport, Teresa i Stanisław Sarzyńscy, Krystyna Gorzkiewicz, Ryszard Drepert, Maria Zgnilec, Maria i Krzysztof Teterycz, Maria i Grzegorz Margol, Henryka Stąsiek, Wiesława i Marek Emeryk, Wiesława i Grzegorz Załoga. Marek, Anna, Genowefa Maciejewscy, Marzena i Michał Słomianowie, Państwo Czajkowscy, Zbigniew Dołba, Stanisław i Wioletta Glazer, Ryszard i Maria Zubańscy, Krystyna Szponar. Bóg zapłać!
 9. W środę zakończymy wizytę duszpasterską na terenie naszej parafii.
 10. Za dwa tygodnie w niedzielę, 12 lutego, zapraszamy do naszego kościoła, godz. 19.00 na religijne przedstawienie o św. Teresie, karmelitance. Recytacja tekstów ze śpiewem z twórczości św. Teresy zostanie wykonana przez Państwo Marzenę i Zbigniewa Małkowiczów z zespołem Lumen i naszym chórem Cantate Deo.
 11. Módlmy się za chorych i tych, którzy się nimi opiekują.
 12. Z życiem ziemskim z terenu parafii pożegnała się śp. Genowefa Irena Małysz z ul. Peowiaków, lat 81. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.