Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Zwykła, 24 lipca 2022

 

  1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła; we wtorek wsp. świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek wsp. świętych: Marty, Marii i Łazarza.
  2. Za tydzień w niedzielę, 31 lipca, z naszego kościoła będzie transmitowana przez TVP Polonia Msza św. o godz. 13.00. Eucharystii o godz. 12.00 nie będzie. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Marian Rojek z naszym Prowincjałem o. Grzegorzem Bartosikiem. Zapraszamy na tę Eucharystię.
  3. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Kacper Przybyszewski i Patrycja Wiśniewska z parafii tutejszej; Łukasz Węgliński i Kinga Tabilewicz parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary poza tacą złożyli m.in.: Jadwiga Typek. Anna, Piotr, Diana Beata Dołomisiewicz, Marzena i Michał Słomianowie, Teresa Zalewska, Krystyna Gorzkiewicz, Władysława Jaczyńska, Krystyna i Jan Szewluk, Danuta Dziura, Barbara Jurgielewicz. Bóg zapłać.
  5. W ciągu tygodnia w kościele w ustawionych gablotach umieszczono ikony pisane przez pasjonatów tej sztuki sakralnej.  Będą one jeszcze szczegółowo opisane. W dniu 4 września, odwiedzi nas o. Cyprian Morys, bernardyn, który nas szerzej zapozna z tym rodzajem sztuki i pobożności w Kościele.
  6. Komunikat Rektora Akademii Zamojskiej o otwarciu nowego roku akademickiego 2022/23 i możliwych kierunkach studiowania. Więcej na: www.akademiazamojska@edu.pl
  7. Módlmy się za dzieci, młodzież i rozpoczynających wakacje, aby trwali przy Bogu i sakramentach. Aniele Boży, stróżu mój…
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.