Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Czwarta Niedziela Adwentu, 24 grudnia 2023 r.

  1. Dzisiaj w niedzielę, 24 grudnia, w dzień wigilijny Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00;14.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 obejmiemy modlitwą wszystkich zmarłych w obecnym roku Parafian i Zmarłych poleconych modlitwie Kościoła.
  2. Wieczerza Wigilijna jest dla nas łaską do wspólnego radosnego spotkania i modlitwy. Niech ten szczególny Wieczór będzie okazją do umocnienia m.in. więzi rodzinnych. Wypełnijmy ten czas wspólną modlitwą ze śpiewem kolęd. Z tradycji ten dzień możemy uczynić postnym. Nie można spożywać alkoholu.
  3. Uroczysta Msza św. zwana Pasterką będzie sprawowana o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy Parafian, Sympatyków, Dobrodziejów i przybyłych Gości na wspólne sprawowanie Eucharystii i zaśpiewanie kolęd na chwałę Bożą i naszego zbawienia.
  4. Siostry Klaryski z pobliskiego Sitańca, również zapraszają na Msze św. Pasterkę do kaplicy klasztornej w Sitańcu o godz. 24.00. Będzie ona sprawowana za Dobrodziejów, Przyjaciół i tych którzy polecają się ich modlitwie.
  5. W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Mszę św. o godz. 12.00 ubogaci Orkiestra Dęta pod batutą Pana Andrzeja Greszty. Natomiast w drugi dzień Świąt, 26 grudnia, zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu młodych muzyków pod dyrekcją Pana Michała Greszty.
  6. Są do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Posiadamy jeszcze ostatnie egzemplarze kalendarza na 2024 z bogatą ilustracją z odbudowy naszego kościoła.
  7. Kalendarz liturgiczny: 27 grudnia Święto św. Jana Apostoła; 28 grudnia Święto świętych Młodzianków, męczenników; w przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. W niedzielę, 31 grudnia, będziemy dziękować Bogu za łaski minionego roku podczas Eucharystii o godz. 18.00.
  8. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem o możliwości uzyskania Odpustu w związku z osiemsetletnią rocznicą zorganizowania przez św. Franciszka z Asyżu szopki Bożego Narodzenia w 1223 r. w Greccio. Zobacz zakładka: aktualności.
  9. Módlmy się za chorych i cierpiących w szpitalach i domach, aby w Narodzonym Jezusie widzieli siłę i nadzieję dla siebie. Bożej Opiece polecamy wszystkich opiekujących się chorymi.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Marię Kołciuk z ul. Lipskiej, lat 63; śp. Krzysztofa Sławomira Piecha z ul. Jordana, lat 66. Módlmy się za zmarłych i zabitych w stanie wojennym w Polsce. Wieczny odpoczynek…

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.