Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

V Niedziela Zwykła, 4 lutego 2024 r.

 1. Dzisiaj w niedzielę spotkania KŻR po Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00.
 2. Dzisiaj w kościele Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania, godz. 10.30.
 3. W poniedziałek, 5 lutego, dzień św. Agaty, dziewicy i męczennicy z trzeciego wieku chrześcijaństwa. Będziemy błogosławić przyniesiony chleb i sól. Według tradycji sól św. Agaty strzeże od ognia chaty. W tym dniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo tej patronki o opiekę nad naszymi domami i za osoby chore na nowotwory.
 4. W sobotę wsp. św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta. Żyła na przełomie piątego i szóstego wieku chrześcijaństwa.
 5. W następną niedzielę, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego we wsp. Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu podczas sprawowanych Mszy św. potrzebujących uzdrowienia, umocnienia w cierpieniu czy chorobie udzielimy namaszczenia olejami świętymi.
 6. Dziękujemy za składane ofiary. Przeznaczamy je m.in. na ogrzewanie i energię w kościele, utrzymanie i funkcjonowanie budynku klasztornego. Bóg zapłać!
 7. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie Parafian. Boże błogosławieństwo, wspólna modlitwa, dobre postanowienia niech pozostaną w domostwach rodzinnych jak najdłużej. Dziękujemy za wspólne spotkania, dzielenie się doświadczeniem życiowym, trudnościami i radościami. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Przedstawione nam sprawy, jako duszpasterze, przedstawiamy dobremu Bogu i Matce Bożej w naszych kapłańskich modlitwach. Was również prosimy o pamięć o nas przed Bogiem.
 8. Dziękujemy wiernym, Panu Tadeuszowi Kolaja za pomoc w demontażu wystroju bożonarodzeniowego w kościele.
 9. W dniach 23 – 25 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 23 lutego o godzinie 18:00 a zakończą w niedzielę 25 lutego ok. godz. 14:00. Więcej informacji na www.barka.franciszkanie.pl
 10. Rada ds. Powołań Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w dniach 16-18 lutego w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
 11. Módlmy się za chorych i tych, którzy się nimi opiekują w szpitalach i domach. Zdrowaś Maryjo…
 12. Z życiem ziemskim z terenu parafii pożegnali się: śp. Marek Palonka z ul. Żaków, lat 73; śp. Elżbieta Maria Wróblewska z ul. Żdanowskiej, lat 76; śp. Zbigniew Jurek z ul. Asnyka, lat 74. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.