Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2024 r.

  1. Pierwsza niedziela przypadająca po uroczystości Objawienia Pańskiego w liturgii Kościoła jest obchodzona jako Święto Chrztu Pańskiego. Jezus rozpoczyna swoje życie publiczne od przyjęcia chrztu w Jordanie z rąk Jana Chrzciciela.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych sprawowanych o godz. 9.00 i 12.00 spotkania opłatkowe KŻR w salce klasztornej.
  3. Mszę św. o godz. 18.00 dzisiaj ubogaci śpiew chóru Ale Cantare.
  4. Jutro, 8 stycznia, 130. rocznica urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego. Maksymilian Maria Kolbe, a właściwie Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 r. w Zduńskiej Woli. Był dzieckiem Juliusza Kolbe i Marianny Dąbrowskiej. Ochrzczony został w dniu narodzin w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
  5. W czwartek w naszym kościele zostały zamontowane cztery marmurowe kropielnice, natomiast w sobotę w Uroczystość Trzech Króli po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 ks. bp Mariusz Leszczyński kropielnice poświęcił.
  6. Ojcowie Redemptoryści w drugie soboty miesiąca organizują spotkania pt. Rodzina z wizją. Klasztor Redemptorystów w Zamościu, ul. Kościuszki 1, godz. 18.00.
  7. W poniedziałek kontynuujemy wizytę duszpasterską w parafii.
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. W minionym czasie odszedł do Pana śp. Jan Niderla z ul. Bazyliańskiej, lat 90. Módlmy się także za śp. ks. bpa Ryszarda Karpińskiego z Lublina. Odszedł w wieku 88 lat. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.